top of page

Porada Eksperta- jak przygotować się na próbny makijaż?


 

Makijaż ślubny jest szalenie ważnym i istotnym elementem dopełniającym całkowity wizerunek każdej Panny Młodej. Jest na pewno dopełnieniem stylizacji, a jego podstawowym zadaniem jest wydobycie z nas piękna i dodanie pewności siebie. Poniżej przedstawię kilka istotnych rad, jak powinna przygotować się każda klientka na próbny makijaż i fryzurę ślubną.

O TYM MUSISZ POMYŚLEĆ, ZANIM UDASZ SIĘ NA PRÓBNY MAKIJAŻ.

Kiedy wybrać się na próbny makijaż i fryzurę ?

Najlepiej umówić się na próbne spotkanie przynajmniej 3-5 miesięcy wcześniej. Nigdy nie mamy pewności, że na pierwszym spotkaniu i u pierwszej wizażystki lub stylistki fryzur uzyskamy zadowalający nas efekt. Tak naprawdę umawiając się chwilę przed ślubem zabieramy sobie możliwość znalezienia kogoś innego, ponieważ wizażystki częto mają również bardzo napięte grafiki. Wizażystka dodatkowo może polecić nam wizytę u kosmetyczki, więc będziemy mieć dość czasu żeby poddać się dodatkowym zabiegom upiększającym.

Cera i brwi.

Na dzień przed próbnym makijażem każda z nas powinna zrobić sobie peeling (np. enzymatyczny) i nałożyć na twarz maseczkę nawilżającą. Należy pamiętać, że makijaż najlepiej wygląda na wypięlegnowanej skórze. W miarę możliwości powinnyśmy przyjść bez makijażu, ponieważ jeśli wykonamy demakijaż chwilę przed malowaniem to nasze podrażnione oczy mogą łzawić. Zawsze należy poinformować o ewentualnych alergiach na kosmetyki lub konkretne ich składniki. Jeśli wasza wizażystka zajmuje się również stylizacją brwi, to należy zawsze wspomnieć, że na makijażu próbnym potrzebna będzie regulacja brwi oraz/lub henna. Wizażystka będzie wtedy w stanie zarezerwować dla Was więcej czasu.

Włosy.

Wybierając się do stylistki fryzur zawsze powinnyśmy mieć świeżo umyte włosy, bez użycia obciążających je maseczek lub olejków. Kolor włosów powinien być już taki, jaki planujemy mieć w dniu ślubu. Należy zabrać ze sobą ewentualne ozdoby lub wspomnieć,

że będziemy chciały mieć welon, wianek lub kwiaty we włosach.

Inspiracje.

Na pewno warto ze sobą zabrać materiały z kilkoma inspiracjami makijaży i fryzur ślubnych (pomocny tutaj może być Instagram, Pinterest), lub pokazać zdjęcia stylizacji, które nam się podobały w wykonaniu wizażystki do której się udajemy (pamiętajmy, że każda makijażystka ma swój styl). Powinnyśmy jednak poddać się doświadczeniu każdej wizażystki, skonfrontować z nią jej pomysły i czy pokazane przez nas zdjęcia będą pasować do naszego typu urody, stylizacji i czy podkreślą nasze piękno. Każda z nas jest inna, więc naprawdę warto oddać się w ręce doświadczonej makijażystki.

Suknia ślubna i dekoracje.

Wybierając się na próbny makijaż i wykonanie fryzury, powinnyśmy mieć już wybraną suknię ślubną i zaplanowany ogólny styl wesela (np. lata 20, styl rystukalny, glamour itp.). Wbrew pozorom są to bardzo ważne informacje dla wizażystki. Wizerunek Panny Młodej tak naprawdę nadaje w głównej mierze ton każdemu weselu. Powoli odchodzi się od dopasowywania makijażu do kolorów wiązanki ślubnej, ponieważ, nie zawsze wybrany niebieski kolor kwiatów będzie kolorem podkreślającym naszą urodę. Dobrze jest ubrać na próbne spotkanie odzież w kolorze, który będzie jak najbardziej zbliżony do koloru naszej sukienki ślubnej. Unikajmy wizyty w ubraniu sportowym, gdyż zawsze będziemy się czuć nieswojo w eleganckim makijażu i fryzurze, w jakich nie chodzimy na co dzień.

Wykorzystajmy stylizację.

Zaplanujmy w dniu wykonania próbnej stylizacji wieczorne wyjście, aby przekonać się o trwałości makijażu i fryzury. Jeśli nie mamy takiej możliwości, to dobrze umawiać się na makijaże próbne w godzinach porannych. Dzięki temu również będziemy spokojne, że makijaż będzie przez cały czas świeży.

Pamiętajmy, że makijaż profesjonalny ma naprawdę niewiele wspólnego z makijażem, który wykonujemy sobie na co dzień.

 

Karolina Kuklińska- Make Up Artist

922 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page