top of page

Porada Konsultanta- nie zapomnij o lunchu!


 

Dzień ślubu to bardzo intensywny dzień, Rano fryzjer, w południe make- up, w międzyczasie swoją pracę zaczynają fotografowie i wideofilmowcy. Trzeba odebrać bukiet panny młodej z kwiaciarni, czekać na potwierdzenie przyjazdu tortu od managera sali i zatwierdzić dekorację w kościele dodatkowo zjeżdża się rodzina i panuje wielkie zamieszanie. Jeśli nie zdecydowaliście się na Agencję Ślubną będziecie musieli dopilnować wszystkiego sami- ale spokojnie! Podołacie! Zdradzimy Wam kilka trików, które warto zastosować by nie oszaleć tego dnia!

Spokojny początek dnia.

Postaraj się wyspać i nie wstawać wcześniej niż to konieczne. Tak zaplanujcie poranek abyście mieli czas na porządne śniadanie i pyszną poranną kawę. Tylko o tej porze tego wyjątkowego dnia możecie liczyć na chwilę spokoju- cieszcie się nią!

Deleguj zadania.

Zdecydowaliście się na druhny i drużbów? Świetnie! Świadkowie w tym dniu mają być obok Was, by w każdej chwili pomóc w awaryjnej sytuacji. Druhny wyślij po kwiaty, poproś o sprawdzenie/sfotografowanie dekoracji w kościele i dekoracji na sali weselnej, sprawdzenie czy tort dojechał na czas, pomoc przy obsługiwaniu zjeżdżającej się rodziny- przygotowanie kawy, ciasta lub pomoc przy zakwaterowaniu w hotelu. Drużbów możecie wykorzystać do nawigowania fotografów/wideofilmowców (jeśli będą jeździli między Waszymi domami rodzinnymi by nagrać materiał), do przygotowania alkoholu i cukierków na bramy, przyszykowania koszyków na wino/książki/kwiaty, przytwierdzenia wyjątkowych rejestracji na samochód Pary Młodej i Rodziców. Jeśli nie macie drużbów i druhen wykorzystajcie rodzeństwo i najbliższe kuzynowstwo.

Świadomie nie wspominamy tu o rodzicach. Dla nich jest to również wyjątowy dzień, tak jak Wy będą przeżywać chwile wzruszenia i odczuwać stres, a mamy tak jak i Panna Młoda potrzebują czasu dla siebie - warto o tym pamiętać! :)

Zaplanuj lunch!

O tak! Nagłówek może wywoływacć uśmiech, ale nie raz i nie dwa słyszałyśmy już pod kościołem/USC- "Asia, jestem głodna, od tego wszystkiego kręci mi się z w głowie..." - jako konsultatnki ślubne powstrzymujemy się od powiedzenia: "a ile to razy było powtarzane byście zjedli przed wyjściem!". Zachowujemy spokój i staramy się być na to przygotowane, ale wierzcie nam- warto tego uniknąć, zjeść posiłek wcześniej i nie wcinać na szybko czegokolwiek tuż przed wejsćiem do USC czy kościoła!

Dlatego też dzień wcześniej zaplanuj co będziecie jedli jeśli zdecydujecie się coś zamówić- zapisz telefon i listę dań lub przyszykuj lekki lunch. Przekażcie świadkom, że są za to odpowiedzialni i ich obowiązkiem jest przypilnowanie Was byście dostali posiłek na czas. Najlepszy moment na to to ostatnie 30 min przed ubraniem się i wyjściem z domu

 

Z doświadczenia wiemy, że ludzie są spokojni jeśli wiedzą co nastąpi za chwilę. Postaraj się zaplanować ten dzień w jak najmniejszym szczególe, określaj ramy czasowe, oblicz czasy przejazdu, niektórym może wydawać się to przesadą, ale Lily-Party Planner wie, że podstawą każdego pięknego dnia ślubu jest doskonała organizacja! :)

Lily- Party Planner- Agencja Ślubna

39 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page