top of page

Porada Eksperta- pierwszy taniec


 

PIERWSZY TANIEC

„Tak proszę Państwa! Właśnie nadszedł ten długo wyczekiwany moment! Chwila, na którą wszyscy czekacie! Wyjmujcie swoje telefony, aparaty i kamery, bo to czas dla naszej Pary Młodej! Zapraszamy wszystkich na parkiet! Rozpoczynamy nasze wesele PIERWSZYM TAŃCEM!”

Otwierasz oczy, patrzysz – wszędzie ciemno. Jesteś zlany potem, a obok śpi Twoja, jeszcze, narzeczona. „Uff! To tylko zły sen” – myślisz. Dzisiaj idziesz na kolejną lekcję tańca. Spokojnie! Na pewno zdążysz się nauczyć wszystkich kroków. Wesele dopiero za trzy dni.

Pierwszy taniec – podobno bardziej stresujący moment niż wypowiedzenie przysięgi małżeńskiej w kościele przed wszystkimi zgromadzonymi. Ale tak naprawdę nie ma się czego bać!

Jeśli chodzi o pierwszy taniec, nasza rada jest prosta: w trakcie tańca powinniście się czuć komfortowo. Nie ważne jest czy teraz jest czas na dwa kroki w lewo czy obrót z wyskokiem. Ważne żebyście w lekki i przyjemny sposób rozpoczeli Wasze wesele.

Naszym zdaniem, jeżeli nigdy wcześniej nie trenowaliście tańca towarzyskiego lub średnio się czujecie na parkiecie, kiedy wszystkie oczy są zwrócone tylko na Was – nie warto. Szkoda Waszego czasu i pieniędzy na godziny na sali prób. Potem na weselu słychać jak Pani Młoda „po cichu” liczy Panu Młodemu lub mówi jaką nogę ma teraz postawić. Potraktujcie to jak zabawę, w której każdy może wziąć udział. Jeżeli nie czujecie się zbyt pewnie kiedy wszyscy Was obserwują - warto zastanowić się na dołączeniem gości w trakcie Waszego pierwszego tańca. Ustalcie wcześniej ze swoim wodzirejem żeby po minucie zaprosił rodziców, świadków i całą resztę gości do wspólnego tańca. Bardzo łatwy sposób żeby obniżyć Waszą dawkę stresu i rozpocząć blok taneczny. Każdy dobrze wie, że Parze Młodej na weselu się nie odmawia! J

Ale jeżeli macie ochotę przygotować coś specjalnego dla Waszych gości może warto pomyśleć o czymś mniej skomplikowanym. Zróbcie mix kilku Waszych ulubionych piosenek i odtańczcie Wasz pierwszy taniec na wesoło!

Ciekawą propozycją na pierwszy taniec jest również „Taniec w chmurach”. Specjalna wytwornica na suchy lód sprawi, że Wasze pierwszy taniec stanie się magiczny i niezapomniany. Uwierzcie, że nikt nie zauważy jak Wasze nogi plączą się między sobą. Wytwornica na suchy lód pompuje ogromne kule dymu tworząc efekt tańca w chmurach. Dym unosi się na wysokości ok. 0.5m nad ziemią, nie uczula, nie pachnie i ulatnia się w miarę szybko tak, że wietrzenie sali nie będzie potrzebne. A jak naprawdę będziecie się stresować to zawsze możecie położyć się w dymie i nie postrzeżenie uciec z parkietu.

Możecie również rozdać dzieciom i reszcie gości bańki mydlane oraz konfetti. Zajmiecie publiczność na chwilę czymś innym niż patrzeniem na Was, a dodatkowo możecie otrzymać równie bajkowy efekt!

Podsumowując, nie ważne jaki ten pierwszy taniec będzie i tak zawsze wszyscy będą bić Wam brawo! Także nie ma się czego bać tylko tańczyć

 

Jacek Bajon

126 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page