top of page

Porada Konsultanta- dodatkowe koszty- dyskutuj, pytaj, notuj i licz!


 

Czy pomyśleliście o koszcie dojazdu fotografa? Wydatku za wynajem pokrowców na krzesła? Przeliczyliście menu dla podwykonawców? Bardzo ważne jest byście pytali na spotkaniach z podwykonawcami o wszystkie koszty dodatkowe, które na pozór mogą wydawać się małe jednak przy przemnożeniu przez dużą ilość sięgają setek złoty. Jako Agencja Ślubna zawsze o to pytamy i sumujemy je wszystkie , tak by nasi klienci mieli obraz całości. Wam zdradzamy, gdzie mogą się pojawić i o co pytać!

SALA WESELNA

Korkowe.

Opłata za wniesienie własnego alkoholu na salę weselną. W zależności od miejsca przeliczane są od osoby lub od butelki. Jeśli pojawia się ten koszt przeliczcie wszystko dokładnie i sprawdźcie czy nie opłaca się wziąć alkoholu w pakiecie z menu sali weselnej.

Pokrowce na krzesła.

Jeśli sala weselna ma je w wyposażeniu, zawsze upewnij się, że ten dodatek pozbawiony jest dodatkowych opłat. Zdarza się, że jest symboliczna, ale po przemnożeniu przez liczbę osób stanowi już dużą kwotę.

Serwis kelnerski.

Czasem pojawia się opłata za serwis kelnerski, bądźcie pewni, że weselne obsługa wliczona jest w menu.

Opłata za posiłek dla podwykonawców.

Najczęściej naliczany jest procent kwoty od weselnego menu- od 50% do 80%. Policzcie ile osób będzie wśród Waszych podwykonawców: zespół, studio filmowe, fotografowie- może być to nawet 9 dodatkowych osób- nie zapomnijcie o tym!

Dodtakowa opłata za najem sali.

Bywa i tak, że oprócz kwoty za menu weselne, właściciele sal weselnych wprowadzają opłatę za wynajem sali. Czasem jedna nie wystarczy i należy podnająć dwie- jedną na stoły, drugą na tańce.

PODWYKONAWCY

Najczęściej jest to dodatkowa opłata za dojazd. Dodatkowo jeśli decydujecie się na firmę z daleka oprócz opłaty za nocleg po weselu warto przemyśleć opcję zapewnienia noclegu dzień wcześniej, wtedy macie pewność, że wszystkie zaangażowane firmy dysponować będą wypoczętym i gotowym do ciężkiej pracy zespołem, a licząc koszt menu weselnego wliczaj podwykonawców.

W przypadku wideofilmowców pytaj o koszt poprawek, fotografów o koszty odbitek czy pełnego albumu.

Starajcie się zadawać pytanie o dodatkowe koszty tak często jak to możliwe, tak byście mieli pełną świadomość ponoszonych kosztów za wszystkie usługi zamawiane tego dnia. Unikniecie nieprzyjemnych i stresujących sytuacji sobie i firmom z którymi współpracujecie!

 

Lily- Party Planner

Agencja Ślubna

Certyfikowani Konsultanci Ślubni

44 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page