top of page

Porada Eksperta- Animacje dla dzieci.


 

DZIECIAKI NA WESELU

Stało się! Bierzecie ślub i planujecie wszystko w najdrobniejszych szczegółach. Przy ustalaniu listy gości zapala Wam się lampka... Jest na niej sporo gości mających radosne, żwawo biegające pociechy. W końcu padną pytania: „Co z dziećmi?”, „Jeśli się pojawią, to co dalej, kto się nimi zajmie?”.

Często króluje przekonanie, że wesela nie są dla dzieci i nic się nikomu nie stanie jeśli ich nie będzie. Absolutnie tego nie neguję! Jeśli decydujecie się na opcję bez, to temat zamknięty, sprawa załatwiona. Jeśli jednak chcecie, aby małe smyki brały udział w jednym z najważniejszych wydarzeń Waszego życia, to poniższe podpowiedzi powinny być całkiem pomocne :)

Zgłoś się do profesjonalnych animatorów. Dlaczego?

 1. Dzieci nie będą się krzątały po sali. Umówmy się, ileż można tańczyć z ciocią? One się po prostu szybko nudzą, a jak się nudzą to...

 2. ...ich rodzice zamiast się swobodnie bawić, będą zaabsorbowani pociechami. To jest ich codzienność, nie fundujcie im powtórki z rozrywki.

 3. Pozwólcie swoim gościom na trochę beztroski. Pozwólcie im na chwilę zapomnienia podczas weselnego szaleństwa.

 4. Być może dla niektórych będzie to karta przetargowa, żeby pojawić się na weselu, bo nie muszą się martwić o to, z kim zostawić pociechy.

 5. Dzieciaki będą bezpieczne, bo animatorzy oprócz organizacji czasu odpowiednio się o nie zatroszczą. Pamiętajmy, że hotele i dworki, które najczęściej organizują przyjęcia, to istne pole minowe dla maluchów. Oczka wodne i rozległe, otwarte tereny to ogromna pokusa dla ciekawych świata dzieciaków.

 6. Dzieci będą miały szansę, aby się poznać i zintegrować, dzięki czemu będą wspominały wesele jako ekstra zabawę, nie tylko dla dorosłych.

 7. Najmłodsi poznają tradycje i obrzędy weselne, co przybliży im tę wyjątkową ceremonię.

 8. Dorośli będą Wam wdzięczni, że pomyśleliście o ich komforcie. Serio.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze profesjonalnych animatorów:

 1. Doświadczenie. Odgrywa ogromną rolę! W weekend wesele, a na co dzień praca biurowa? Nie kupuję tego. Animacja na ślubie nie jest łatwa. Dzieci są w różnym wieku, co oznacza różne potrzeby oraz różne zagrożenia. Tylko doświadczony animator poradzi sobie z nieprzewidzianymi sytuacjami oraz właściwie rozplanuje czas.

 2. Plan. To połowa sukcesu. Jeśli potencjalny animator wyznaje zasadę że „jakoś to będzie” i „to nic trudnego, damy radę” to powinna Wam się zapalić czerwona lampka. Tu nie ma miejsca na improwizację. Wesele to zbyt ważne wydarzenie, żeby to dzieci decydowały o jego przebiegu.

 3. Tematyka. Pamiętajmy, że program powinien być odpowiedni do uroczystości. Zabawy mogą nawiązywać do tradycji weselnych tak, aby dzieci miały możliwość poznać specyfikę polskiego wesela. Zawsze ciekawym pomysłem jest także, zaangażowanie Pary Młodej w jedną z zabaw oraz zorganizowanie uroczej niespodzianki, którą dzieci przygotują dla głównych bohaterów wieczoru. Będzie to niezapomniane przeżycie zarówno dla nowożeńców jak i dla dzieci.

 4. Ubiór. Animatorzy powinni wyglądać odpowiednio, czyli tak żeby nie pomylić ich z gośćmi weselnymi. Pamiętajmy też o ubiorze małych gości i zwróćmy uwagę czy zabawy, które proponuje animator nie doprowadzą do zniszczenia odświętnych kreacji.

 5. Ilość animatorów. Nie oszczędzajcie na tym. To tak, jakby oszczędzać na ilości kół w samochodzie, będzie taniej, ale czy bezpieczniej? Animatorzy muszą zadbać zarówno o dobrą zabawę jak i bezpieczeństwo dzieci. Jedna osoba nie podoła fizycznie wielogodzinnemu zaspokajaniu potrzeb małych gości. Pamiętajmy, że te potrzeby są porównywalne z oczekiwaniami najbardziej wymagających gości.

 6. Co w cenie? Sporo osób oferujących animację weselną liczy na łatwy zarobek, choć praca do najłatwiejszych nie należy. Oczekują wiele, oferując niewiele. Pamiętaj, że cena animacji to nie tylko wynagrodzenie za kilka godzin pracy, to również materiały i wcześniejsze przygotowania. Zawsze upewnij się za co płacisz, oszczędzisz sobie niemiłych rozczarowań.

Potraktujcie animację weselną z taką samą powagą jak jedzenie dla gości czy nawet...suknię ślubną. Sprawicie, że wszyscy uczestnicy wesela z uśmiechem będą wspominali obecność dzieci podczas tego wyjątkowego wieczoru. Również najmłodsi goście długo nie zapomną Waszego wesela.

Jeżeli stoicie przed wyborem zespołu animatorów, to ze swojej strony zapraszam Was serdecznie do kontaktu z Wytwórnią Przyjęć-Urodzinkowo.pl

 

Małgorzata Boniek-Balcerowicz

tel. 503 069 158

email: kontakt@urodzinkowo.pl

54 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page