top of page

Porada Konsultanta- Na trzy tygodnie przed weselem...


 

Na kilkanaście dni przed weselem wszystko jest już gotowe, a Wy w błogim spokoju oczekujecie tego wyjątkowego dnia.

To utopijne podejście- wiemy jak wygląda rzeczywistość. I spokojnie- jeśli do dnia Waszego ślubu zostało już tylko kilka dni, a Ty nadal czujesz się w rozsypce, ten post jest dla Ciebie :)

1. Potwierdź listę gości na sali.

Podaj dokładną ilość osób dorosłych (łącznie z Wami), dzieci oraz ilość podwykonawców.

2. Sprawdź dokumenty potrzebne do zawarcia związku małżeńskiego.

Tutaj odeślemy Cię do naszego wcześniejszego postu dotyczącego ślubnych formalności.

3. Zadzwoń do wszystkich podwykonawców i potwierdź terminy.

Nie zapomnij o: fotografie, wideofilmowcach, makijażystce, fryzjerce, DJ/Zespole, USC/kościele, a przede wszystkim o cukierni! Zadzwoń i zapytaj, o której sala może oczekiwać dostarczenia tortu, czy przyjedzie on w termosie, ile czasu może w takim termosie spędzić. Jeżeli cukiernia nie przywiezie tortu w termosie upewnij się, że kuchnia dysponuje odpowiednio wysoką lodówką.

4. Przygotuj listę płatności do rozliczeń w dniu ślubu.

Sprawdź umowy i upewnij się z kim umawiałaś się na ostatnią płatność w dniu wesela. Może być to: ksiądz, organista, trio smyczkowe, kierowca busa, zespół czy DJ. Jeśli możesz przygotuj koperty z opisami i włóż tam odpowiednią kwotę. Do rozliczeń z podwykonawcami warto wykorzystać świadka lub któregoś z ojców. Ważnym jest również przygotowanie kartki na której podwykonawcy będą kwitowali odbiór gotówki.

5. Już czas na rozsadzenie gości!

Przygotuj dużą kartkę, rozrysuj rzut sali, zaznacz parkiet, wejście dla kuchni i stół pary młodej. Dla nas najlepsze są karteczki samoprzylepne w różnych kolorach np. różowe- rodzina Panny Młodej, niebieskie- rodzina Pana Młodego i pomarańczowe- przyjaciele i znajomi. Dzięki temu łatwiej będzie Ci "przesadzać gości". Jest to dobre rozwiązanie również na rozłożenie gości w pokojach hotelowych.

6. Przemyśl orszak ślubny.

Będzie dziewczynka sypiąca płatki kwiatów? Mały chłopczyk, który będzie niósł obrączki? Ustal kolejność wejścia do kościoła/miejsca ceremonii. Czy będzie odprowadzał Cię tata, czy wejdziecie z narzeczonym razem? Są to ważne kwestie, które warto przedyskutować wcześniej ze wszystkim zainteresowanymi.

7. Scenariusz.

Wielokrotnie zaznaczamy i na naszych spotkaniach i w postach, że jest to podstawa naszej pracy. Ustalamy dokładnie kto, o której się czesze, maluje, o której zaczynacie się ubierać, kiedy jest błogosławieństwo czy przyjazd na salę. Taki scenariusz dostają wszyscy podwykonawcy i Twoi najbliżsi, dzięki czemu panuje spokój i nikt nie zawraca Ci głowy pytaniami "a co teraz? A o której wychodzimy, bo nie wiem ile mam czasu?". Taka mała podpowiedź od Lily- scenariusz piszemy zawsze zaczynając od godziny ceremonii zaślubin idąc kolejno w górę i w dół :). im więcej szczegółów do niego dodasz- tym lepiej!

Są to na pewno najważniejsze elementy do sprawdzenia tuż przed Waszą Datą. Zawsze zaznaczamy, by nie bać się prosić o pomoc i delegować zadania, o czym wspominamy w Poradzie Konsultanta- Nie zapomnij o lunchu.

 

Lily- Party Planner

Agencja Ślubna

Certyfikowani Konsultanci Ślubni

144 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page