top of page

Ile kosztuje ślub cywilny w plenerze?

Zaktualizowano: 20 gru 2020


Coraz częściej spotykamy się z Parami, które marzą o uroczystości zaślubin w plenerze. Już od kilku lat urzędnicy z USC zgadzają się na organizację takiej ceremonii poza budynkiem Urzędu. Miejsce jest zazwyczaj wcześniej sprawdzane przez Urzędnika. Wszelkiego rodzaju parki, ogrody czy wnętrza sal zazwyczaj spełniają wymagania. Problemem mogą być stodoły czy miejsca trudno dostępne, takie jak góry. Jednak przy odpowiednim budżecie i tam da się stworzyć odpowiednie dla tej ceremonii warunki.

1000 zł za samo wyjście Urzędnika z USC.

Organizując taka Uroczystość musimy liczyć się z dodatkowymi kosztami:

  • USC 1084 zł (koszt za wydanie dokumentów + koszt wyjścia Urzędnika poza USC)

  • Altanka – centralne miejsce, gdzie będziecie znajdowali się podczas składania przysięgi. Są to koszty od 1500 zł (wynajem + delikatna dekoracja) Oczywiście w przypadku bardziej okazałej dekoracji koszty wzrosną. Alternatywą jest wykorzystanie czegoś co znajduje się na miejscu ceremonii jak np. altany, ruiny, drzewa. Miejsce te i tak zazwyczaj wymagają chociaż delikatnej aranżacji.

  • Stół dla Urzędnika – zazwyczaj stół taki razem z obrusem udostępnia nam sala weselna, jeśli jednak jest to miejsce znacznie oddalone od miejsca wesela, trzeba będzie go wypożyczyć już od 50 zł netto za stół z obrusem. Do tego doliczyć należy dekoracje i transport.

  • krzesła – Uroczystość cywilna trwa około 10-20 minut, więc krzesła dla gości nie są niezbędne, ale leży to w dobrym tonie. Koszt wypożyczenia najprostszych krzeseł zaczyna się od 13-15 zł za sztukę netto, sięgając nawet do 25-30 zł/sztuka. Dodatkowo musimy doliczyć koszty transportu i rozstawienia.

  • Oprawa muzyczna – w przypadku pleneru muzyka na żywo będzie strzałem w 10! Poza niewątpliwymi walorami słuchowymi należy jeszcze wspomnieć o przedłużeniu Uroczystości, która potrafi trwać nawet ok. 8 minut. Wykorzystując skrzypka czy harfistkę możemy cieszyć się tą chwilą znacznie dłużej. Cena za jednego muzyka to około 350 zł za samą ceremonię. Przygrywanie przed nią oraz podczas składania życzeń wiążą się z dodatkową opłatą.

  • Plan B – w razie niepogody musimy mieć zarezerwowaną dodatkową salę/miejsce, które pozwoli nam na przeprowadzenie Uroczystości, ceny zaczynają się od ok. 1000 zł. Czasem udaje się to wynegocjować w cenie wesela.


Podsumowując


Organizując ślub w plenerze musimy liczyć się z kosztami od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Duże znaczenie ma liczba osób, która będzie na ślubie, patrząc na ceny krzeseł łatwo policzyć, że przy 100 osobach, koszt wypożyczenia będzie zaczynał się od około 1300-1500 zł.Mam nadzieje, że te koszty Was nie przeraziły;) pamiętajcie, że organizując Uroczystość kościelną również ponosicie koszty dekoracji, opłaty dla organisty oraz księdza. Wybierzcie ten rodzaj ceremonii zaślubin, który jest Wam bliższy sercu!


542 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page