top of page

JAK WYBRAĆ DOBRĄ CUKIERNIĘ?


Wybór tortu weselnego jest nie lada wyzwaniem dla przyszłej Pary Młodej. Jak sprawdzić czy cukiernia, którą wybraliście jest godna zaufania? O co warto zapytać przed podpisaniem umowy? Poniżej kilka wskazówek, które przydadzą Wam się podczas wyboru tortu weselnego.

Opinie

Sprawdźcie opinie, jakie dana cukiernia ma na FB, stronie internetowej czy forach ślubnych. Popytajcie znajomych czy korzystali z jej usług.

Degustacja

Degustacja jest niezmiernie ważna, koniecznie się na nią wybierzcie. Część cukierni oferuje degustacje za darmo, jednak czasami trzeba za nią płacić. Zazwyczaj koszt jest uzależniony od ilości wybranych smaków. Jeśli jest to możliwe zabierzcie ze dobą na degustację tortu weselnego swoje mamy - będą na pewno szczęśliwe mogąc Wam doradzić w tej kwestii.

Transport

Bardzo ważne! Koniecznie zapytajcie o opcje transportu na salę weselną. Nie podejmujcie się transportu we własnym zakresie. Transport piętrowego tortu weselnego własnym autem osobowym nie jest dobrym pomysłem. Jeżeli coś się z nim stanie podczas przejazdu to ciężko będzie temu zaradzić. Poza tym tort powinien być przewożony chłodnią, żeby był w 100% bezpieczny nawet podczas wysokich upałów.

Dokumenty

Bardzo często sala weselna chce zobaczyć paragon lub fakturę wystawioną przez cukiernie, żeby mieć pokwitowanie, że tort weselny jest z zewnętrznej cukierni.

Stelaż i termos.

Torty weselne bardzo często transportowane są w specjalnych termosach. Dodatkowo mają też stelaż, niezależnie czy jest to tort w stylu angielskim (specjalne patery między piętrami) czy tort typowy na stelażu. Za stelaż i termos pobierana jest kaucja - zapytajcie ile macie czasu, żeby zwrócić obie te rzeczy żeby odzyskać całość pieniędzy

93 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page