top of page
  • Joanna

SCENARIUSZ DNIA ŚLUBU cz.1


JAK ON WYGLĄDA I KIEDY WARTO GO STWORZYĆ?

Ślubna Agenda.

Scenariusz dnia ślubu to nic innego jak "plan" czy "agenda". Znajdują się tam wszystkie najważniejsze informacje dotyczące tego dnia i wszystkie ustalenia jakie poczyniłaś w ciągu minionych miesięcy z usługodawcami, którzy stworzą ten dzień.

Najczęściej i najwygodniej tworzy się go w programie do budowania tabel czyli wszystkim nam znanym excelu. Dzięki niemu w wygodny sposób możesz rozszerzać tabelę i dodawać wiersze. Polecamy również co jakiś czas wysłać maila ze scenariuszem do narzeczonego/narzeczonej aby stworzyć kopię zapasową, na wypadek gdybyśmy zniszczyli/zgubili plik.

Scenariusz dnia ślubu to również fantastyczna check- lista, budując go zadajesz sobie wiele ważnych pytań jak np. "Czy chcesz aby goście widzieli Cię przed ceremonią? Jak chcesz zatem podjechać na miejsce ślubu? Będziesz czekać w aucie czy w budynku? Kto da sygnał gościom, aby już zajęli miejsca? W związku z tym, o której musisz wyjść z domu?".


Kiedy należy go stworzyć?

Jako Agencja Ślubna uwielbiamy tworzyć go dużo wcześniej. Zaleca się jednak aby zbudować go nie później niż na 3 tygodnie przed weselem i na 1 tydzień przed zamknąć ostateczną wersję i wysłać ją do wszystkich usługodawców i najbliższych.

Unikajcie wysyłania Waszych agend dużo wcześniej do usługodawców- obsługują wielu klientów i mail może zostać przeoczony lub odłożony na później i nigdy nie przeczytany. Poproście w nim również o potwierdzenie, że mail dotarł. Ci, którzy z nami współpracują doskonale wiedzą, że zawsze prosimy o najzwyklejszą zwrotkę:"ok" na maila :)

Bądźcie otwarci na zmiany.

Jako Konsultanci Ślubni doskonale wiemy jak budować dobry scenariusz i dziś rzadko bywa tak, że musimy wprowadzać jakiekolwiek poprawki. Po kilkudziesięciu zleceniach doszłyśmy do niezłej wprawy :). Jednak Wy swój plan dnia ślubu tworzyć będziecie po raz pierwszy dlatego dajcie znać Waszym podwykonawcom, że jesteście otwarci na wszelkie sugestie. Być może na fotografie podczas przygotowań operator będzie potrzebował więcej czasu.

Co zyskujesz tworząc scenariusz dnia ślubu?

  1. Przede wszystkim poczucie kontroli i ogromny spokój. Przy tak ważnym wydarzeniu jakim jest niewątpliwie zamążpójście stres jest niemal nieunikniony. Wtedy zbawieniem jest wielu znana z psychologii "metoda małych kroków". Chodzi w niej o to, że realizujesz po kolei małe cele, krok po kroku nie myśląc o tym, co wydarzy się w połowie tego dnia :).

  2. Doskonały przepływ informacji- nie ma nic gorszego niż wjazd tortu na salę i fotograf wykonujący zdjęcia grupowe na końcu przynależących ogrodów. Dzięki scenariuszowi wszyscy usługodawcy doskonale wiedzą co i o której ma się wydarzyć.

  3. Jest to wspaniała pamiątka- wyobrażasz sobie, że wyciągniesz tą kartkę za dwa, pięć i dziesięć lat w rocznicę ślubu i przypomnisz sobie, że dokładnie o tej porze siedziałaś podekscytowana na fotelu MUA? :)

Musisz coś zrozumieć.

Nie możesz w tym dniu iść na żywioł. Wydajecie na to wydarzenie kilkadziesiąt tysięcy złotych. Planujesz go od kilku miesięcy. Masz wobec niego konkretne oczekiwania. Ty i Twoi najbliżsi czekają na to "święto miłości", spotkanie z rodziną, tańce i pyszne jedzenie. Nie pozwól samej sobie odebrać przyjemności z tego dnia i uniknij katastrofy organizacyjnej przygotowując- nawet bardzo prosty- scenariusz ślubu.

 

WYZWANIE NA DZIŚ:

Otwórz excel, zbuduj tabelę- u góry wypisz swoje dane, numery telefonów do Ciebie, świadkowej, świadka i narzeczonego, wpisz adres miejsca w którym odbędzie się ślub (i godzinę), adres miejsca przygotowań Twojego i narzeczonego oraz adres miejsca wesela. Poniższą tabelę podziel na 3 kolumny:

  • godzina

  • działania

  • opis

Zapisz plik i gotowe! Zaczynamy budować Twój scenariusz dnia ślubu! :)


535 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page