top of page
  • Joanna

SCENARIUSZ DNIA ŚLUBU cz. 2


fot. Dawid Kubacki- DK Frames

MASZ JUŻ SWOJĄ TABELĘ.

O jej stworzenie poprosiłyśmy Cię w poprzednim poście- możesz przeczytać o nim tu. Teraz zapewne zastanawiasz się od czego zacząć pisanie scenariusza? Od pobudki? Może od makijażu? Nie... Chyba wcześniej będzie fryzura?

I TU CIĘ ZASKOCZĘ.

Scenariusz dnia ślubu zaczynamy od wpisania godziny ślubu! To jest Wasza godzina "0". Jest to najważniejszy moment tego dnia i wszystko kręci się przecież w okół niego. Tak samo jest ze scenariuszem- zacznij od wpisania godziny, o której zacznie się cała ceremonia- przyjmijmy, że jest to godzina 16.00 i tak powinno wyglądać to mniej- więcej tak:

16.00 - 16.15 | Ślub w plenerze | Miejsce ceremonii- altana na polu golfowym

Teraz zaczniemy budować Wasz dzień cofając się najpierw do jego początku. Zastanów się, o której musisz wyjść z domu aby być na miejscu o 15.55? Czy 15 minut w piątkowe popołudnie w sezonie wystarczy na dojechanie do miejsca ślubu? Nie natkniesz się na korki? Wielkie imprezy? W naszym rodzinnym Szczecinie mamy Dni Morza, Tall Ship Races czy festiwale Fajerwerków. Takie imprezy zawsze utrudniają przejazdy. Sprawdź sama, czy w tym dniu gdzieś w pobliżu nie natkniecie się na małe spowolnienia ruchu drogowego. Jeśli dokładnie nie pamiętasz czasu przejazdu sprawdź to sobie na google maps- często korzystamy z tego narzędzia dodając kilka minut buforu.

Przyjmijmy jednak, że wszystko sprawdziłaś i że 15 minut wystarczy- tak mamy już kolejny element naszej tabeli:

15: 40- 15-55 | Przejazd na miejsce ślubu | Pannę Młodą wiezie Tata

16.00 - 16.15 | Ślub w plenerze | Miejsce ceremonii- altana na polu golfowym

fot. Jakub Jakubicki- Miłosne Historie

IDZIEMY DALEJ.

Ile czasu zajmie Ci ubranie się? Sukienka ma zamek? Guziki? Kto będzie Ci pomagał? Druhny czy tylko mama i świadkowa? Kto przygotuje pokój do ubioru- posprząta, przyniesie kilka kwiatów, szampana, może balony z helem? Pamiętaj, że jeśli masz dwie ekipy- video i foto- musisz dać wszystkim operatorom czas na złapanie dobrych kadrów. To bardzo ważne, aby te chwile jak każde inne w tym dniu- były pozbawione pośpiechu, a to zapewni Ci dobre planowanie.

15:15-15-35 | Ubranie się Panny Młodej | Pomaga Mama i świadkowa- Ola (świadkowa) przynosi truskawki, szampana i balony z helem. Mama pomaga przygotować pokój.

15: 40- 15-55 | Przejazd na miejsce ślubu | Pannę Młodą wiezie Tata

16.00 - 16.15 | Ślub w plenerze | Miejsce ceremonii- altana na polu golfowym

Dzięki dokładnemu wskazywaniu osób odpowiedzialnych za konkretne zadania unikniesz nieporozumień i każdy będzie doskonale wiedział za co jest odpowiedzialny. Dodatkową motywacją "by nie dać plamy" jest fakt, że skrypt otrzyma wiele osób- nikt nie lubi porażek, zwłaszcza kiedy ma widownię.

CO MOŻESZ TU UMIEŚCIĆ

Dosłownie wszystko! Im więcej szczegółów tym lepiej- pamiętaj jednak aby zachować przejrzystość pliku- zaraz przy godzinie umieść dokładną czynność, najlepiej w jednym zdaniu. Wszystkie dodatkowe informacje umieszczaj w opisie. Tutaj możesz już lać wodę! Wyróżnij najważniejsze informacje (my wytłuszczamy) i podkreśl osoby odpowiedzialne (my używamy wielkich liter np.- rozstawienie papeterii - LILY | Dostarczenie winietek- PARA MŁODA.

 

WYZWANIE NA DZIŚ:

Wpisz godzinę Waszego ślubu do tabeli i powolutku zacznij cofać się do pobudki. Pomyśl o drobiazgach takich jak: kto zamontuje tablice na samochodzie, kto dostarczy ciasto i przygotuje kawę dla domowników i przyjeżdżających do Waszego domu gości, kto jest odpowiedzialny za przygotowanie lunchu (zamówienie, przywiezienie itd.). Jesteśmy ciekawe, jakie jeszcze pytania Ci się nasuwają! Daj nam o tym znać! :)


194 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page