top of page
  • Joanna

Zapraszamy do stołu!


Układ stołów na Waszym weselu.

fot. DK FRAMES

Prostokątne lub okrągłe- banał!- pomyślisz. I tu miło Cię zaskoczymy! Układów stołów może być wiele i nie zawsze musi być tak oczywisty!

Fot. Łukasz Popielarz Fotografia

Zacznijmy od początku - ustawienie biesiadne.

Czyli klasyczne i dobrze nam znane układy stołów w tzw. E lub U. Na szczycie zawsze siedzi Para Młoda w towarzystwie swoich świadków, po bokach najbliżej stołu Młodych siedzi ich rodzina, dalej dalsza rodzina, przyjaciele i najbliżej parkietu znajomi.

Takie usadzenie gości jest ekonomiczne ze względu na ilość układanych dekoracji na stołach gości. Biorąc pod uwagę również miejsce na sali- tak ustawione stoły zajmują najmniejszą powierzchnię.

Poza tym jest to najbardziej znany i oczywisty układ, w którym Wasza rodzina poczuje się dość swobodnie, jak zawsze gdy obcujemy z czymś co doskonale znamy.

UWAGA! Brzegi stołów powinny być udekorowane, a obrus po krótszym boku powinien sięgać ziemi.

Amerykański sen- stoły okrągłe.

Nie zgadzamy się z tym, że goście przy stołach okrągłych bawią się gorzej. Organizowałyśmy ich wiele, a koordynując przyjęcie do późnych godzin nocnych miałyśmy możliwość obserwowania tego jak się bawią. Naprawdę nie doradzałybyśmy naszym Klientom takiego ustawienia gdyby nie fakt, że nie ma on żadnego wpływu na zabawę gości.

fot. Łukasz Popielarz Fotografia

Stoły okrągłe jednak powiększają nam koszty, przede wszystkim dlatego iż na każdym z nich powinna pojawić się kompozycja kwiatowa (przy stołach prostokątnych, może być ustawiona co pewną odległość). Poza tym bardzo często zdarza się nam, zamawiać obrusy do ziemi od firm zewnętrznych gdyż niestety bardzo mało sal weselnych posiada takie na swoim stanie. Nie mniej taki układ stołów jest napewno bardzo efektowny i zawsze wgląda przepięknie. Jeśli chodzi o stół Młodej Pary- możecie siedzieć zarówno przy okrągłym jak i przy prostokątnym stole.

UWAGA! Tak jak i poprzednim razem zwróć uwagę na długość obrusów, jednak jeśli zdecydowaliście się na krzesła w pokrowcach, obrusy nie muszą sięgać samej ziemi. Taki układ wymaga też więcej przestrzeni.

A gdyby tak to połączyć? Stoły okrągłe i stoły prostokątne na jednej sali.

Na naszym ukochanym i wielokrotnie wspominanym Pinterest znajdziecie i takie inspiracje! Jest to cudowna hybryda połączenia dwóch możliwości. Sprawdza się wtedy gdy np. Twoja rodzina oponuje i nie chce stołów okrągłych, a Tobie się jednak marzą! Usadź zatem rodzinę przy kilku prostokątnych stołach, a resztę gości przy okrągłych. Pamiętaj jednak, ze dekoracja w tym przypadku musi być łącznikiem.

Stołowa jodełka- Ustawienie krótkich stołów prostokątnych pod kątem.

Klasyczna jodełka wraca do łask nie tylko w architekturze. Jest to bardzo świeży trend, który już pojawia się na realizacjach w Polsce. Wymaga jednak otwartości umysłu i chęci robienia tego co nowe i inne! Sala musi mieć możliwości konfigurowania różnych długości stołów, niestety nie da rady zrobić tego w każdym obiekcie. Świetnie „skraca” długie sale tzw. „wagony” i tworzy je przytulniejszymi. Przede wszystkim taki układ stanowi szpaler, na którego końcu znajdzie się stół Pary Młodej.

fot. Pinterest

Jak widzicie, możliwości jest wiele, warto pytać, rozmawiać i kombinować, tak by efekt zachwycił nie tylko Waszych bliskich, ale przede wszystkim- Was samych! Do dzieła!


261 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page