top of page

OSOBY TOWARZYSZĄCE


OSOBY TOWARZYSZĄCE

Pierwsze od czego powinniście zacząć przy przygotowaniach do ślubu i wesela to nie sala weselna czy wymarzona suknia, a mniej romantyczna lista gości. Zaczynają się wtedy dyskusje kogo zaprosić? Z kim? I co z dziećmi? Czy nastoletnią kuzynkę należy zaprosić z chłopakiem? Istnieją pewne zasady i schematy, które powinny ułatwić Wam konstruowanie Waszej ostatecznej listy.

 

KOGO ZAPRASZAĆ NIE MUSICIE?

Na pewno nie musicie być zobowiązani do zapraszania osoby towarzyszącej osób poniżej 15 roku życia. Wasi młodsi kuzyni powyżej tego wieku mogą chcieć zabrać ze sobą dziewczynę lub przyjaciela. O tej możliwości możecie im powiedzieć w momencie wręczania zaproszeń lub standardowo, wypisać zaproszenie dla nich i osoby towarzyszącej. Co zatem z dziećmi? Otóż również nie macie obowiązku zapraszania Waszych znajomych i rodziny razem z maluchami. Wszystko zależy od tego jak mocno jesteście z tymi dziećmi związani. Jeśli są to Wasi bratankowie i widujecie ich kilka razy w tygodniu ciężko sobie wyobrazić ten dzień bez ich obecności. Na pewno nie powinno oczekiwać się od Was zapraszania dzieci dalszej rodziny, których nigdy nie widzieliście na oczy. Pamiętajcie, że przy wypisywaniu zaproszeń tą ładniejszą formą jest wypisanie zaproszenia dla rodziców i wymieniania ich dzieci z imienia np. Katarzynę i Jana wraz z Olą i Kacperkiem Kowalskich.

MUS TO MUS!

Są sytuacje, w których nie macie wyboru. Mowa tutaj rzecz jasna o małżeństwach i związkach, o których Wam wiadomo. Najgrzeczniejszą formą wypisania zaproszenia dla par to ta w której wymieniacie osoby z imienia i nazwiska np. Kamilę Nowak z Arturem Kwiatek, a nie Kamilę Nowak z osobą towarzyszącą. Warto zapamiętać iż zwrot „osoba towarzysząca” piszemy z małej litery.

KTO PYTA NIE BŁĄDZI

Co zatem z nowym przyjacielem Cioci Irci? Jeśli nie jesteście pewni czy starsza osoba chce zabrać na Wasze wesele osobę towarzyszącą zapytajcie o to wprost, zanim wypiszecie zaproszenie dla niej i „osoby towarzyszącej”. O to samo zapytać możecie Waszego rozwiedzionego kolegę. Być może zdarzy się tak, że na wesele będą chcieli przyjść sami, a wpisanie osoby towarzyszącej wprawi ich w zakłopotanie i niepotrzebny stres związany z oczekiwaniem, że na przyjęciu pojawią się z partnerem.

Rozterki przy budowie listy gości to dopiero początek weselnego maratonu. Pamiętajcie, aby przy jej tworzeniu zastanowić się, kto z gości będzie musiał nocować w obiekcie. Mając te podstawowe dane (ilość gości oraz ilość wymaganych miejsc noclegowych) wraz z budżetem weselnym tworzą Wam podstawowe filtry niezbędne przy szukaniu idealnej sali weselnej.


461 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page