WESELNY SŁOWNICZEK DLA POCZĄTKUJĄCYCH


Dla kreatorów eventów specyficzna nomenklatura pojęć to podstawa szybkiej pracy. Tak jak w każdej innej branży mamy swój „język“ i skróty myślowe. Dziś chcemy przedstawić Wam te, których używamy najczęściej.

 

#Kompo

Nic innego jak kompozycja kwiatowa tworzona przez florystów. Dotyczy wszystkich elementów florystycznych tworzonych przez dekoratorki jak np. bukiet na stół gości czy bukiet na stół Pary Młodej.

#Skirting

Jest to marszczony materiał wykańczający brzeg stołu, zakrywający jego nogi. Był i nadal jest bardzo popularny na salach weselnych. Na ten moment można zastąpić go obrusem do ziemi (świetnie to sprawdza się w przypadku stołów okrągłych). Skirtingi mocowane są najczęściej na rzep do rantu stołu i na to dopiero powinien zostać położony obrus tak by ukryć łączenie skirtingu ze stołem.

#Bemar

Naczynie potrzymujące temperaturę potraw. Często widujecie je na śniadaniach kontynentalnych w ulubionych hotelach- tak serwowane są jajka sadzone, kiełbaski na ciepło czy tosty francuskie. Na weselach np. pieczenie czy dodatki skrobiowe.

#Kandelabr

Kilkuramienny świecznik- pamiętasz go z „Pięknej i Bestii“. Najczęściej metalowy- złoty lub srebrny. Przepięknie wyglądają z kompozycją kwiatową nasadzoną na jego ramiona.

#Tealight

Inaczej wszyscy wołają na nie: podgrzewacze. To małe świeczuszki w aluminiowej obwolucie. Pełnią funkcje dekoracyjne (kiedy wsadzamy je do lampionów) jak i cieplne (umieszczane pod wspomnianymi już bemarami).

#Goblet

To szybsza nazwa na „kieliszek do wody“. Razem z kieliszkiem do wina czerwonego i białego tworzy typowe nakrycie stołu. Dodamy, że pełne szkło na weselu to nie tylko prawidłowa etykieta i funkcjonalność ale i cudowny efekt estetyczny. Szkło przepięknie odbija światło, jeśli planujecie dużo świec nie zapomnijcie o dużej ilości szkła na stołach!

#Topper

Topper jest przeznaczony na tort weselny. Jest on w tej chwili najmodniejszym dodatkiem i bardzo rzadko widujemy na szczytach tortów popularne w poprzednich latach figurki. W topperze najpiękniejsze jest to, że możesz go personalizować. W tej chwili na rynku jest całe mnóstwo firm, które wycinają go w drewnie, sztucznym lustrze czy przezroczystym plexi.

#Save the date

Na zachodzie nie wzbudza żadnych pytań gdyż jest bardzo popularne. #Save the date to krótkie powiadomienie swoich gości o tym, że macie już wyznaczoną datę ślubu (np. po rezerwacji sali weselnej). Podajecie tam tylko Wasze imiona i nazwiska i wybrany przez Was dzień. Dzięki tej formie, możecie bardzo szybko powiadomić swoich bliskich o tym, że w przyszłym roku ta data należy do Was, dzięki temu mogą zaplanować urlopy i wyjazdy tak, by nie kolidowało to z Waszym weselem. Dopiero później przesyłacie im szczegółowe danie.


132 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie