top of page

WESELNY SŁOWNICZEK DLA POCZĄTKUJĄCYCH


Dla kreatorów eventów specyficzna nomenklatura pojęć to podstawa szybkiej pracy. Tak jak w każdej innej branży mamy swój „język“ i skróty myślowe. Dziś chcemy przedstawić Wam te, których używamy najczęściej.

 

Nic innego jak kompozycja kwiatowa tworzona przez florystów. Dotyczy wszystkich elementów florystycznych tworzonych przez dekoratorki jak np. bukiet na stół gości czy bukiet na stół Pary Młodej.

Jest to marszczony materiał wykańczający brzeg stołu, zakrywający jego nogi. Był i nadal jest bardzo popularny na salach weselnych. Na ten moment można zastąpić go obrusem do ziemi (świetnie to sprawdza się w przypadku stołów okrągłych). Skirtingi mocowane są najczęściej na rzep do rantu stołu i na to dopiero powinien zostać położony obrus tak by ukryć łączenie skirtingu ze stołem.

Naczynie potrzymujące temperaturę potraw. Często widujecie je na śniadaniach kontynentalnych w ulubionych hotelach- tak serwowane są jajka sadzone, kiełbaski na ciepło czy tosty francuskie. Na weselach np. pieczenie czy dodatki skrobiowe.

Kilkuramienny świecznik- pamiętasz go z „Pięknej i Bestii“. Najczęściej metalowy- złoty lub srebrny. Przepięknie wyglądają z kompozycją kwiatową nasadzoną na jego ramiona.

Inaczej wszyscy wołają na nie: podgrzewacze. To małe świeczuszki w aluminiowej obwolucie. Pełnią funkcje dekoracyjne (kiedy wsadzamy je do lampionów) jak i cieplne (umieszczane pod wspomnianymi już bemarami).

To szybsza nazwa na „kieliszek do wody“. Razem z kieliszkiem do wina czerwonego i białego tworzy typowe nakrycie stołu. Dodamy, że pełne szkło na weselu to nie tylko prawidłowa etykieta i funkcjonalność ale i cudowny efekt estetyczny. Szkło przepięknie odbija światło, jeśli planujecie dużo świec nie zapomnijcie o dużej ilości szkła na stołach!

Topper jest przeznaczony na tort weselny. Jest on w tej chwili najmodniejszym dodatkiem i bardzo rzadko widujemy na szczytach tortów popularne w poprzednich latach figurki. W topperze najpiękniejsze jest to, że możesz go personalizować. W tej chwili na rynku jest całe mnóstwo firm, które wycinają go w drewnie, sztucznym lustrze czy przezroczystym plexi.

#Save the date

Na zachodzie nie wzbudza żadnych pytań gdyż jest bardzo popularne. #Save the date to krótkie powiadomienie swoich gości o tym, że macie już wyznaczoną datę ślubu (np. po rezerwacji sali weselnej). Podajecie tam tylko Wasze imiona i nazwiska i wybrany przez Was dzień. Dzięki tej formie, możecie bardzo szybko powiadomić swoich bliskich o tym, że w przyszłym roku ta data należy do Was, dzięki temu mogą zaplanować urlopy i wyjazdy tak, by nie kolidowało to z Waszym weselem. Dopiero później przesyłacie im szczegółowe danie.


155 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page