top of page

3 NAJCZĘŚCIEJ POPEŁNIANE BŁĘDY W TRAKCIE STYLIZACJI PRZYJĘCIA WESELNEGO


17 listopada 2019 w Szczecinie odbyły się 4. Targi Ślubne Wedding Arena, na których można było poznać naszą drugą markę Lily- Cards- Pinterestowe Zaproszenia i Dodatki Ślubne. Z racji tego, że w branży ślubnej działamy już od 2014 roku zaproszono nas jako ekspertów do miłej rozmowy o tym, jak stylizować przyjęcia ślubne. Przez minione lata zorganizowałyśmy ponad 40 wesel, zauważyłyśmy pewną powtarzalność w popełnianiu błędów przez Panny Młode, do których nie dopuszczałyśmy lub je naprawiałyśmy. Jeśli sama nie masz swojej Agencji Ślubnej, mamy nadzieję, że ten tekst pomoże Ci podjąć kluczowe decyzje dotyczące stylizacji przyjęcia.

 

BŁĄD 1

Wybieranie stylu przyjęcia, który nie pasuje do wnętrza obiektu weselnego.

-

Niestety to najczęściej pojawiający się problem. Pary Młode przygotowując się do organizacji ślubu i wesela poszukują miejsca na przyjęcie, które odpowiada ich najważniejszym kryteriom:

  1. Ustalona maksymalna odległość od miejsca zamieszkania.

  2. Minimum miejsc noclegowych dla gości przejezdnych.

  3. Pojemność sali nie mniejsza niż określona ilość osób.

  4. Ceny- granice finansowe za tzw. "talerzyk".

Oprócz tego, w głowie Panny Młodej pojawiają się wizje dotyczące tego dnia i stylizacji samego przyjęcia i tutaj pojawiają się turbulencje.

Większość lokali na śluby i wesela ma dość klasyczne wnętrza, by móc dopasować się niemal do każdego rodzaju imprezy. Nie stanowi to żadnego kłopotu jeśli dopóki pozostajemy spójni w tej stylizacji, natomiast jeśli Młodym marzy się wesele rustykalne- stanowi to już duże wyzwanie. Klientom naszej Agencji Ślubnej zawsze doradzamy, by byli otwarci na ewentualne zmiany. Dużo łatwiej, a przede wszystkim dużo taniej jest dekoracjami podkreślić atuty sali weselnej, dzięki temu wszystko wygląda na bardziej spójne. Oczywiście zdarzało nam się przeobrażać wnętrze obiektu weselnego jednak wiązało się to już z większymi kosztami i bardziej skomplikowaną logistyką przyjęcia.

BŁĄD 2

Wybór zaproszeń, które nie są spójne z wybranym stylem przyjęcia.

-

Kiedy wysyłamy zaproszenia, mamy już wybraną salę weselną, ustaloną datę i godzinę ślubu (cywilnego czy kościelnego) mamy już pewne ramy i wizję tego dnia. Wzór zaproszeń ślubnych, styl w jakich napisany jest tekst oraz uszlachetnienia wyznaczają pewien kierunek, podpowiadają czego można się spodziewać. Jest to ważne, zwłaszcza dla płci piękniej, która będzie wiedziała jaka sukienka będzie odpowiednia na wesele w pałacu, a jakie buty wygodniejsze na ceremonię zaślubin wśród zieleni i drzew. Zachęcamy zatem, by Wasze zaproszenia na ślub i wesele były nawiązaniem i pewnym wstępem do tego co będzie działo się za kilka miesięcy.

BŁĄD 3

Zamawianie dodatków ślubnych z różnych miejsc nie dbając o szczegóły.

-

Nie mamy nic przeciwko zamawianiu dodatków z różnych miejsc- menu gdzie indziej, gdzie indziej winietki, a jeszcze w innym miejscu tablo i prezenciki dla gości. Natomiast ważnym jest, by mówić grafikom w danej drukarni, jakich fontów używacie, jakich uszlachetnień i na jakim papierze robione są wydruki. Poligrafia ślubna stanowi pewne wyzwanie, coś o tym wiemy, dlatego wygodniej jest zamawiać jedną kolekcję z jednego miejsca lub dbanie o to, by każdy podwykonawca dokładnie znał specyfikację.

 

Mam wielką nadzieję, że te krótkie 3 przestrogi ułatwią Ci podjęcie decyzji dotyczącej stylizacji Waszego ślubu i wesela. Pamiętaj, że diabeł tkwi w szczegółach i warto o nie zadbać!

54 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page