top of page

3 pomysły na orszak ślubny.

Zaktualizowano: 11 sty 2021

 

Orszak to element, o którym myślicie zazywczaj na końcówce Waszych przygotowań - i słusznie ;) Jest to coś co można ustalić na kilka dni/tygodni przed samą ceremonią. Rzeczą na którą muszę zwrócić Wam uwagę jest kwestia ustalenia tego wcześniej z księdzem. W naszej pracy spotkałyśmy się z sytuacja gdzie ksiądz zakazał organizowania orszaku innego niż ten tradycyjny - prowadzony przez księdza i ministrantów.Jeśli uzyskaliście zgodę - to możecie usiąść i zastanowić się na tym jak chcielibyście, żeby Wasz orszak ślubny wyglądał ;) My podamy Wam 3 przykłady, z którymi mamy najczęściej do czynienia.
Pod rękę z Tatą.


To jest układ, który zapewne same nie raz obserwowałyście na ślubach. Pan Młody i świadkowie czekają na swoich miejscach przy ołtarzu. Panna Młoda razem z Tatą stoją przed kościołem ukryci przed wzrokiem gości weselnych. W momencie jak zabrzmi muzyka orszak rusza - Panna Młoda razem z Tatą idą wolniutko w stronę ołtarza. W momencie dojścia do Pana Młodego Tata całuje Pannę Młodą i symbolicznie "przekazuje" rękę córki jej przyszłemu mężowi.Wariant z dziećmi.


Tu musimy zaznaczyć, że wariant ten często jest nieprzewidywalny ;) Prawdopodobieństwo niezaplanowanego wydarzenia jest odwrotnie proporcjonalnie do wieku dzieci. Jeśli w orszaku będą brały udział dzieci w wieku 8-10 lat to możemy liczyć, że wszystko pójdzie zgodnie z planem. W przypadku 2 czy 3 latków musicie wziąć pod uwagę, że plany mogą ulec zmianie.


Role dla dzieci mogą być różne, sypanie kwiatków, niesienie obrączek czy tablic z zabawnymi napisami. Dzieci idą w pierwszej kolejności, a za nimi Para Młoda lub tak jak wyżej Panna Młoda razem z Tatą.
Orszak dla zaawansowanych.


Bardziej rozbudowany orszak tworzy swgo rodzaju procesję. Jesteśmy fankami takiego rozwiązania - niesamowcie buduje to napięcie wśród gości weselnych czekających by zobaczyć Pannę Młodą. W rozbudowany orszak możecie zaangażować najbliższe Wam osoby. Poniżej przykład, który możecie wykorzystać na swoim ślubie:


  1. Pan Młody ze swoją Mamą (odprowadza Mamę na miejsce i zajmuje swoje przy ołtarzu)

  2. Mama Panny Młodej z Tatą Pana Młodego

  3. Świadkowie

  4. Dzieci z obrączkami lub sypiące płatki kwiatów.

  5. Panna Młoda prowadzone przez swojego Tatę.


Na sam koniec chciałabym Wam doradzić, żebyście, jeśli będzie taka możliwość, zrobili dzień wcześniej próbę - rozładuje to niepotrzebny stres i pozwoli Wam na większy spokój w dniu ślubu.

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page