top of page

Auto do ślubu. Żar w stylu retro i zabytkowa lodówka.

 

Jestem przekonana, że tak jak my przed laty, kilkoma tematami Cię zaskoczymy. Niestety hasło "auto do ślubu" kryje w sobie wiele składowych, które musisz przemyśleć wspólnie z narzeczonym. Brak klimatyzacji w samochodach zabytkowych to pierwsze jednak nie jedyne zaskoczenie. Na szczęście po latach pracy jako ślubne agentki konkretnie wskażemy Wam na co zwrócić uwagę przy wyborze samochodu do ślubu.

fot. Miłosne Historie, Realizacja Lily-Wedding Planner 2016


Retro żar.


Znasz ten rodzaj upału, który tworzy miraż nad asfaltem i wycisza śpiew ptaków? Ma się wrażenie, że powietrze jest gęste od gorąca i żar ten czuć niemal w płucach.


Tego dnia Ojciec Panny Młodej przygotował prezent dla Nowożeńców- najem zabytkowego auta, które rzeczywiście przepięknie komponowało się ze stylem przyjęcia. Auto to jednak nie miało... Klimatyzacji! Przejazd Pary Młodej z kościoła do sali weselnej odbył się w nieklimatyzowanej puszce.


Jeśli odległość jest mała, ten aspekt może być mało znaczący. Jednak my same często organizujemy wesela, które są położone o kilkadziesiąt minut jazdy od kościoła Pary Młodej (z którym najczęściej w jakiś sposób są związani). W takim przypadku nie powinniście brać pod uwagę tego typu pojazdu do ślubu.


Zabytkowa zamrażarka.


Na przeciwległym biegunie (to słowo tak dobrze tu pasuje) znajduje się Para Młoda z końcówki tego samego roku. Listopad z reguły jest miesiącem mało kojarzącym się ze ślubami. Tym razem dał nam chwilę wytchnienia od deszczu i przywitał nas mrozem.


Para Młoda sama wynajmowała na ten dzień samochód do ślubu. Tym razem jako stare, zabytkowe auto nie posiadało ono ogrzewania. Trasa była dłuższa i trwała 50 min. Panna Młoda po wejściu na salę marzyła jedynie o gorącej herbacie z cytryną.


Szofer zamiast świadka.


Jeśli założyliście, że drogę z kościoła do sali weselnej spędzicie we czwórkę w aucie (Wy i świadkowie) ten plan może się nie ziścić w przypadku wynajęcia auta do ślubu. Coraz częściej samochody wynajmowane są razem z kierowcą. Zwłaszcza kiedy są to luksusowe pojazdy czy bardzo stare samochody.


Wtedy podróż tę spędzicie z szoferem! Auto do ślubu nie zawsze można dekorować, ale warto zaznaczyć ten samochód nawet w subtelny sposób. Więcej o tym piszemy w naszym ebooku #instaWedding.Wyzwanie z 3 drzwiami.


To spotka Cię jeśli zdecydujecie się na auto sportowe. One bowiem mają najczęściej troje drzwi. Stąd też pakowanie się na tylne siedzenie będzie mało efektowne i mało wygodne. Do tego droga spędzona jako pasażerowie auta sportowego będzie mniej komfortowa. Jednak takie auta posiadają już zarówno klimatyzację jak i ogrzewanie.


Dorożka to również środek transportu, o który często pytają Panny Młode. Miałyśmy do niej jedno podejście. Niestety odległość dzieląca kościół od sali weselnej zadecydowała o sprawie- trwałoby to zbyt długo. Dodatkowo, taką dorożkę trudno ściągnąć do miejsc, w których nie można ich wynająć stacjonarnie. Wiąże się to z dodatkowymi kosztami związanymi z transportem samego pojazdu jak i koni.


Bywa i tak, że dorożki nie mają zadaszenia, w kapryśnym klimacie jakim żyjemy to stanowi duże ryzyko, na które nie zdecydowałabym się w dniu ślubu.

A może nie potrzebujecie auta do ślubu?


Jeśli szykujecie się od rana w miejscu wesela, a ślub odbyć się ma w ogrodzie przynależącym do sali weselnej nie ma potrzeby najmu auta, ponieważ nigdzie nie będziecie jechać. Ja wiem, że to oczywiste, owszem- jak to czytasz :) Uwierz nam na słowo, że Pary Młode często o tym nie myślą odhaczając checklisty z internetu. O tym ile kosztuje ślub cywilny piszemy tutaj.

 

Jeśli chcesz poczytać o transporcie weselnym dla gości-klijnij.

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page