top of page

Ślubne zaproszenia- jak są zbudowane i co wpływa na cenę?

 

Zastanawiam się, czy przykładasz uwagę do zaproszeń ślubnych? Jak to jest u Ciebie? Są dla Was ważne?

Jako Wedding Plannerki zawsze przykładamy do nich dużą wagę. Zaproszenia ślubne to element komunikacji (jeden z ważniejszych!) z Waszymi gośćmi weselnymi.

Jak dobrze wiadomo, dobra organizacja opiera się na dobrej komunikacji. Trzymając się tego przygotowując każdy element ślubnych dodatków możesz być pewna, że to się opłaci i pozytywnie wpłynie na logistykę weselną.


O czym na pierwszy rzut oka mówi zaproszenie ślubne?


Dodatkowo, wiele z Was zapewne się domyśla, ale zaproszenie ślubne w pewnym stopniu określa nam (nawet podświadomie) styl przyjęcia. Goście mogą się domyślić, czego się spodziewać. Czy będzie to wesele bardziej formalne w pałacu (formalne zaproszenie na ślub), czy na luzie w folwarku czy w plenerze (lżejsza forma zaproszeń ślubnych). Dodatkowo kolory użyte w zaproszeniu podpowiedzą wszystkim paniom w jakiej stylistyce przyjęcie będzie się poruszać, czy są to pastele, czy może żywe kolory? Możecie mi wierzyć lub nie, zawsze Panie ubierają się (często podświadomie) w kolory umieszczone na zaproszeniu weselnym.


Najpierw stylizacja później zaproszenie? Czy na odwrót?


Jeśli chodzi o kolejność, to powinnaś najpierw zastanowić się jaki będzie styl Waszego przyjęcia weselnego- mówiłyśmy o stylizacji weselne na Webinarze Ślubnej Szkoły- możesz do niej dołączyć by korzystać z naszej wiedzy przy następnych webinarach- tymczasem wróć do postu mówiącym od czego zacząć przygotowania do ślubu i wesela tutaj.

Wiesz już zatem, że najpierw musisz mieć przygotowany zarys stylu przyjęcia- do niego później dołączać pozostałe elementy pasujące do całości. W naszej drugiej marce LilyCards.cpm.pl, ułatwiamy to zadanie Parom Młodym tworząc dla nich tablice inspiracji do których przypinamy nasze kolekcje. Prawda, że przyjemnie? Możesz zerknąć na to tutaj:

Jak zbudowane są zaproszenia ślubne?


Standardowe zaproszenie:

  • KARTA GŁÓWNA- to tam wypisane są informacje dotyczące tego kto, gdzie, z kim i o której się pobierze. Jeśli wszyscy goście są proszeni na wesele i tutaj taką informację można umieścić. 

  • KARTA DODATKOWA- na niej wypisujemy wszystkie informacje dodatkowe takie jak noclegi, transporty, informacje o animatorach dla dzieci czy stronie internetowej miejsca wesela. Również jest to przestrzeń na R.S.V.P. (z francuskiego responde si vous plait) czyli prośba o potwierdzenie przybycia.

  • WYŁÓG- jest to wnętrze koperty- w LilyCards.com.pl większość zaproszeń taki wyłóg posiada w cenie. 

  • ŁĄCZENIE- kartę główną, z kartą dodatkową warto połączyć. Są to często sznureczki (złote, srebrne, jutowe) wstążki (satynowe, jedwabne ręcznie rwane) lub foldery (chowające zarówno samo zaproszenie jak i karty dodatkowe- świetne jeśli kart jest więcej). 

  • DODATKI- takie jak np. laki, piórka, złocenia- one znacząco wpływają na cenę ostateczną.

  • KOPERTA- oczywista rzecz! W coś to piękne zaproszenie musisz zapakować!

Musisz to wiedzieć!

Że zaproszenia to ZAWSZE ręczna robota. Oczywiście wydruki idą przez drukarkę- jasna sprawa- ale później składy trzeba ściąć, zbigować, wyzłocić, skleić, przygotować i sprawdzić. W wycenie kluczowy jest CZAS, bo jak mawiają- czas to pieniądz ;) Więc im więcej w zaproszeniu dodatków np. podklejek, warstw, zmian, rodzajów itd. tym będą droższe. 


Jakie mamy formaty ślubnych zaproszeń?


Dobrze, wiesz już jak zbudowane są zaproszenia, ale w jakim formacie one występują? Masz przecież ich całe mnóstwo do wyboru! Pisała o tym Karolina na łamach naszego bloga- zerknij sobie tutaj.


Co można modyfikować w zaproszeniach ślubnych?


W większości firm poligraficznych masz wpływ na dużo składowych dotyczących zaproszenia ślubnego. Wybierasz kolory kart do druku, kart kolorowych, czcionek czy kopert. Na przykładowy konfigurator możesz zerknąć tutaj. Ważne jest, aby firma, w której zamawiasz zaproszenia jasno określała możliwości modyfikacji i składowe zaproszenia.


Dzięki wprowadzaniu zmian, każde zaproszenie wychodzące z drukarni jest inne, dopasowane do Pary Młodej, która go zamawia.


Ile kosztują zaproszenia ślubne?


Ceny zaproszeń wahają się od 7,00 zł do nawet 30 zł i więcej- np. te na pleksi, w pudełkach z balonem itd. Oczywiście, na allegro znajdziesz całą masę zaproszeń za 3 zł na facebookowych grupach podobnie. Jednak nie są one przygotowywane przez profesjonalne firmy, z profesjonalnym sprzętem, nie zatrudniają pracowników i nie odprowadzają podatków- stąd cena inna niż w profesjonalnej drukarni.


Jednak w sklepie z papeterią z prawdziwego zdarzenia, masz wsparcie, pomoc, profesjonalną obsługę grafików, możliwość składania reklamacji itd., oraz pewność, że jak za pół roku będziesz chciała zamówić pozostałe elementy zaproszenia- firma będzie nadal istniała, a Ty będziesz mogła domówić pozostałe rzeczy takie jak menu, winietki, zawieszki itd. z tej samej serii co zaproszenia ślubne. Brzmi rozsądnie prawda? :)W kolejnym wpisie umieszczone zostaną informacje na temat treści zaproszeń. Jest ich całe mnóstwo w sieci- my mamy kilka sprawdzonych! Chętnie się nimi z Tobą podzielimy! Do usłyszenia! Czy przeczytania... :D


984 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page