top of page

Candy Bar na weselu

 

Słodkości - któż ich nie kocha! My zawsze jesteśmy za zwłaszcza jeśli podajemy je w formie Candy Baru, który dodatkowo cieszy oko.


Jeśli mówimy o Candy Barze to mamy na myśli osobne miejsce wydzielone tylko i wyłącznie na słodkości, które są ułożone w pięknych naczyniach, często cały stół udekorowany jest kwiatami, pikami czy balonami z helem.


Fot. Miłosne Historie


Candy Bar jest coraz popularniejszą formą serwowania słodyczy na weselu, jednak wbrew pozorom na rynku jest bardzo mało firm, które zajmują się tym profesjonalnie od początku do końca. Często ciasta, babeczki przygotowuje nam cukiernia, dekoratorka przygotowuje kwiaty, a na naszych barkach pozostaje wypożyczenie lub kupienie naczyń i ostateczne ustawienie wszystkiego.


My polecamy, żeby szukać własnie takich kompleksowych firm - zwłaszcza jeśli nie macie Wedding Plannera, który Wam to wszystko zgra w czasie i miejscu ;)
Fot. Łukasz PopielarzIle słodyczy na weselu powinno się zamówić?


Standardowo przyjęło się, że w przypadku Candy Barów liczymy ok 3 porcje na osobę, ale licząc wszystkie słodycze. Zakładając, że mamy 60 osób na weselu musimy liczyć ok 180 szt różnych smakołyków. Poniżej przykładowe wyliczenie ile słodyczy jest potrzebnych na Candy Bar.


  1. Makaroniki: 60 szt

  2. Cupcakes: 30 szt

  3. Cakepops: 30 szt

  4. Beza Pavlova: 30 szt

  5. Mus malinowy: 20 szt

  6. Mus mango: 20 szt

  7. Sernik: 30 szt

  8. Szarlotka: 30 szt

  9. Ciasteczka z masą cukrową: 30 szt

  10. Gniazdka bezowe: 20 szt


Ile zapłacimy za Candy Bar?

Ceny na 100 osób za kompleksowy Candy Bar to średnio ok 2000 zł. Oczywiście mówimy o firmie, która zapewni nam kompleksową usługę (stół, dekoracje, naczynia, słodkości). Co zrobić jeśli nasz budżet na to nie pozwala? Możecie przygotować Candy Bar własnymi siłami ;) Myślę, że sprawi Wam to sporo frajdy. W takim przypadku postawcie na słodycze takie jak pianki, żelki, ciasteczka. Kupcie naczynia w sklepach typu Pepco. Dekoracje możecie zamówić online.
Fot. Piotr Dynarski

Rada od Lily na koniec

Candy Bar jest zazwyczaj niewielki, nie musicie wykładać od razu wszystkich słodyczy. Ustalcie z menagerem sali, kto będzie odpowiedzialny za dokładanie słodkości. Ustawcie go w takim miejscu, żeby goście mieli do niego swobodny dostęp i żeby mógł on cieszyć oko Waszych najbliższych.93 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page