top of page

Coctail hour- czyli kiedy zrobić mini sesję ślubną?

 

Większość fotografów, z którymi współpracujemy lubi wykonywać zdjęcia ślubne tego samego dnia, w którym odbył się ślub.


Jak to zorganizować tak by goście mieli w tym czasie jakieś zajęcie? Co takiego im zorganizować by nie odczuli braku obecności Zakochanych? Wspaniale do tego nadaje się tzw. coctail hour- tradycja, która jest standardem na zachodzie.

fot. Elementy Bieli- Fotografia


JAK TO ZORGANIZOWAĆ?


Nie ma tutaj większych komplikacji. Po ceremonii zaślubin jeśli ślub odbywa się w tym samym miejscu co wesele, goście przechodzą na miejsce przeznaczone na coctail i tam czekają na Młodych rozmawiając, częstując się przystawkami i witając się z rodziną i bliskimi.


Jeśli natomiast ślub był kościelny i goście przejeżdżają na salę sami, taki coctail można zorganizować w ogrodzie otaczającym obiekt.


W tym czasie Młodzi i fotograf udają się na mini sesję ślubną. Jest to wyjątkowy czas i warto uwiecznić te chwile, w Waszych oczach będzie pewien błysk- niepowtarzalna mieszanka miłości, podekscytowania, małych nerwów i szczęścia. Warto to uchwycić!


O CZYM NALEŻY POMYŚLEĆ?


Na pewno o stolikach koktajlowych- wysokich, okrągłych stolikach, najlepiej z obrusami do ziemi lub tzw. coverami.


Z Waszą dekoratorką porozmawiaj o tym by umieścić na nich mini kompozycje kwiatowe, które je ozdobią.


Przedyskutujcie tą formę z managerem sali weselnej- ważne jest by w tym dniu miał możliwość udostępnienia Wam kilku kelnerów by obsłużyć Waszych gości- rozdać aperitif, finger foody, a później zebrać od gości puste szkło i naczynia.


Jeśli chodzi o finger food- czyli przekąski- powinny być porcjami na raz- lekkimi, takimi które mogą być wyserwowane nawet w gorący dzień. Szef kuchni na pewno podsunie Wam jakieś swoje sprawdzone mini dania.


Muzyka- warto byłoby aby w tle leciała przyjemna muzyka. Możecie przedłużyć kontrakt z trio smyczkowym i poprosić o akompaniament w trakcie coctailu. Jeśli to Wam nie odpowiada- możecie o to poprosić Waszych muzyków- DJ lub zespół.


CZY NA PEWNO WARTO?


Tak!


Z doświadczenia wiemy, że coctail hour wspaniale rozluźnia atmosferę i jest przyjemnym wstępem do rozpoczęcia przyjęcia weselnego. Do tego, jeśli goście przyjechali z daleka, mogą być głodni- mała przekąska i lekki drink wprawi ich w przyjemny nastrój. Będą mieli chwilę by przywitać się z długo niewidzianą rodziną i przyjaciółmi oraz poznać członków "nowej rodziny".

fot. DK- Dawid Kubacki


Mam nadzieję, że tekst Ci pomógł! Gdybyś jeszcze potrzebowała pomocy- pamiętaj, że jesteśmy!


 

A jeśli interesuje Cię zawód Wedding Plannera, ciekawi Cię nasza praca, zerknij na nasze 4-dniowe szkolenie na Wedding Plannera, które odbędzie się już w marcu 2020.

Do zobaczenia!

62 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page