top of page

Czy masz już swojego lidera projektu?

Zaktualizowano: 31 mar 2020

 

Na naszych szkoleniach często powtarzamy, że praca Wedding Plannera to praca projekt menedżera- ma swój początek i koniec oraz pracuje przy nim zawsze zróżnicowany i inny zespół.


W dużych korporacjach, menedżerem projektu jest lider zespołu, który zarządza zadaniami, zmianami oraz raportuje postępy osobie zainteresowanej. Jeśli nie masz Agencji Ślubnej pomyśl o wyznaczeniu osoby, która w tym dniu będzie odpowiedzialna za koordynację dnia ślubu i wesela, postępy prac oraz kontakt z usługodawcami.


Musisz go mieć!


Podstawą dobrej organizacji jest dobry przepływ informacji. Jeśli sprawisz, że poszczególne elementy i etapy organizacji ślubu i wesela, będą prowadzone i koordynowane przez różne osoby zrobisz pierwszy krok ku katastrofie! Ustal już wcześniej:


  • Kto jest liderem?

  • Kto podpisuje umowy i na czyje dane są wystawiane?

  • Kto ustala zakres prac i oferty?

  • Kto drukuje i kolekcjonuje wszystkie umowy?

  • Kto koordynuje i dokonuje wszystkich płatności?

Taki mały #tip od nas:


💡 stwórz jednego NOWEGO maila z którego będziesz korzystać podczas kontaktu z usługodawcami. Raczej nie umieszczaj w nim daty ani roku- obecna sytuacja jest przykładem tego, że w życiu nic nie jest pewne.


Higiena organizacyjna


Osoba wyznaczona do organizacji tego dnia (bez względu czy to Ty Twoja mama czy przyszła teściowa- powinna drukować i kolekcjonować wszystkie umowy i składać je w jedno miejsce.W naszej Agencji Ślubnej każda Para ma założony segregator z miejscem na UMOWY,NOTATKI i ARCHIWUM- gdzie wrzucamy już nieaktualne karty, które zachowujemy do końca zlecenia (być może coś się zmieni, lub do jakiejś umowy/oferty trzeba będzie wrócić).


Budżet i płatności


To pierwsze co tworzymy dla naszych klientów- budżet weselny i harmonogram płatności- by o niczym nie zapomnieć. Ciebie również zachęcamy do stworzenia jednego pliku w którym zawrzesz tabele:


  • z ceną całkowitą za usługę na ślubie

  • zaliczką płatną dnia...

  • pozostałą częścią płatności płatną do dnia...

  • uwagi

Zatem pamiętaj!


📍 jedna osoba do kontaktu

📍 jedne dane do umów

📍 jeden mail

📍 jedna teczka na dokumenty

📍 jeden budżet

📍 jeden harmonogram płatności


Do dzieła i powodzenia!


36 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page