top of page

Czy zapraszać dzieci na wesele?


fot. Miłosne Historie


Czy zapraszać dzieci na wesele?


Cóż mam Ci powiedzieć, obie z Karoliną jesteśmy mamami. Nasze dzieci mają 3,5 i 3 lata. Są małe i nie wyobrażamy sobie iść na wesele z tymi małymi łobuzami :) Byłaby to dla nas marna przyjemność. Wiemy jednak, że czasem nie mamy po prostu z kim zostawić maluchy i wtedy albo jedziemy wszyscy, albo nikt. Tak czy owak, zabawa z dziećmi na weselu, tak małymi jak nasze to wyzwanie i oczywistym jest fakt, że jedno z nas (my albo nasi mężowie) nie powinni spożywać alkoholu, by móc w razie czego zająć się pociechą. Poza tym..


Kelnerzy podają gorące zupy, goście chodzą z herbatą czy kawą. W naszej opinii zabieranie na wesele tak małych dzieci nie jest dobrym pomysłem, wynika raczej z braku innych możliwości- np. zostawienia je z babciami czy nianiami- i tak właśnie czasem bywa. Chyba, że maleństwa są jeszcze karmione piersią i nie sposób rozwiązać tego inaczej.


Jeśli świadomie zapraszacie małe dzieciaczki koniecznie zatrudnijcie nianie/animatorów. Prawdą jest, że jeśli Para Młoda ma już swoje dzieci (bardzo często już tak jest) na weselu jest ich cała masa, ale zawsze pod opieką profesjonalnej agencji animacyjnej. Mają swoje zabawy, balony, malowanie buziek i wiele innych atrakcji. Zajmują się dziećmi zazwyczaj do godziny 22.00-23.00 później rodzicie kładą maleństwa spać. Zostają wtedy nianie, które pilnują śpiących dzieciaczków, a rodzice wracają bawić się na sali- jest to idealne rozwiązanie. Niestety nie zawsze tak bywa, bo nie każdy robaczek zasypia od razu czy śpi sam bez mamy.


Jeśli chodzi o starsze dzieci na weselu- od 7-12 lat, one już sobie poradzą i nie wymagają od nas wyjątkowej uwagi jak grupa wiekowa opisywana wyżej. Takich dzieci oczywiście nie zapraszamy z osobami towarzyszącymi, taką możliwość otwiera ukończenie 16 roku życia, -wtedy możecie wziąć to pod uwagę


Dla dzieci od 7-12 lat, a nawet starszych proponujemy kąciki z grami- planszówki, gry wideo do tego chipsy i przekąski powinny ich zadowolić. Niektóre sale weselne dysponują takim play roomem, jeśli nie, warto pomyśleć nad wynajęciem dodatkowego pokoju na tę okazję.

No dobrze, to są rozwiązania dla tych, którzy te dzieci na wesele zaproszą, a co jeśli nie?


Opowiem Ci też jedną historię.


Jedna z naszych Par, poprosiła swoje rodziny o pozostawienie dzieci (małych dzieci 2,3,4 latka) pod opieką niań czy babć w swoich domach. Część przyjęła to bez problemu, część z niestety z żalem i na to również musisz się przygotować. Na weselu (same byłyśmy tego świadkiem) jedna Para i tak pojawiła się z małym dzieckiem nie mogąc go z nikim zostawić. Pozostali goście, którzy stanęli na rzęsach by zostawić swoje pociechy w domach poczuła się urażona, ponieważ sądzili, że "tamtym wolno było przyjść z Małym, a nam nie!". 


Ta historia nauczyła nas jednego: jeśli nie chcecie zapraszać dzieci, nie wpisujcie ich w zaproszenia jednak nie naciskajcie jeśli rodzice podejmą inną decyzję, życie bywa różne i lubi zaskakiwać, nie wszystko niestety da się zaplanować.
Nie ma tego złego! 


Dzieci na weselu to zawsze duża spontaniczność. Palną coś śmiesznego, ziewają w kluczowym momencie, rozrabiają. To wszystko uwieczniają operatorzy. Uwierz mi, że w dobie sztuczności i instagramowego, pięknego świata, ta naturalność i swoboda bywa odświeżająca i kojąca. 


Czy przekazywać informację o animatorze?


Absolutnie tak! Jeśli już się decydujecie na zaproszenie dzieci na wesele, warto jest też mieć animatora, a jeśli i taki będzie dobrze przekazać to rodzicom. W jaki sposób? Na karcie dodatkowej zaproszenia! 


Kochani! W trakcie wesela w godzinach 19:00-23:00 będzie z nami Animator. Zajmie się Waszymi dziećmi, a Wy będziecie mogli świętować z nami. 

fot. Miłosne Historie


Animatorzy potrzebują wtedy małej przestrzeni na siebie i swoje gadżety. Jeśli pogoda dopisuje, siedzą na dworze ku uciesze rodziców, którzy praktycznie swoich latorośli nie widzą przez kilka godzin i bawią się na weselu mogąc w spokoju zjeść ciepły posiłek (dla nas to wielka nagroda :D) .


Pracę animatorów proponujemy rozpocząć od godziny 19:00 (najlepiej po obiedzie), tak by rodzicie byli spokojni, że maluszek zjadł coś treściwego i zaspokoił swoje podstawowe potrzeby by móc teraz rozrabiać pod okiem Agencji Animatorskiej. Jeśli chcesz poczytać więcej o pracy Animatorów zerknij na ten wpis.


Dzięki, że jesteś i to czytasz! Tworzymy treści właśnie dla Ciebie!Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page