top of page

Dodatki do ślubnego garnituru

Zaktualizowano: 20 gru 2020

 

Większość uwagi w kwestii ubioru kręci się zazwyczaj wokół Panny Młodej, dlatego często Pan Młody jest pomijany lub kwestia jego ubioru załatwiana jest na ostatnią chwilę. W tym wpisie chciałbym Wam w przyjemny i króciutki sposób wypunktować najważniejsze dodatki, o których powinniście pamiętać przy stylizacji Pana Młodego.


Koszula


Pierwsza zasada odnośnie koszuli - zawsze powinna być śnieżnobiała, niezależnie od tego czy Panna Młoda ma suknie w kolorze szampańskim czy ecru. Kołnierzyk musi być dobrze usztywniony, koszula powinna być na spinki. Jeśli do koszuli chcemy założyć muchę to guziki powinny być przykryte plisą.Spinki do mankietów.


Spinki są istotnym elementem męskiego ubioru. Z założenia mankiety koszuli wystają spod garnituru więc spinki również są widoczne cały czas. Przy wyborze spinek zwróccie przede wszyskim uwagę, żeby były stonowane, pamietajcie, że klasyka zawsze się obroni. (chyba, że organizujecie tematyczne wesele i bedzie to jeden z elementów stylizacji przyjęcia). Dobierzcie również odpowiedni rodzaj koloru (złoty w przypadku ciepłych odcieni garnituru, srebrny przy chłodnych odcieniach).


Poszetka


Ozdobna chusteczka wkładana do brustaszy (płytkiej kieszonki po lewej stronie marynarki).

Powinna być śnieżnobiała i złożona w taki sposób, żeby wystawał jedynie 1 centymetr.


Kwiat do butonierki


Jeśli marynarka posiada butonierkę to dobrym pomysłem jest umieszczenie tam kwiatka. Butonierka to niewielki otwór na lewej klapie marynarki. Bardzo często umieszcza się tam biały goździk lub różę.


Fot. Jakubicki


Mucha męska


Często wybierana przez Panów Młodych na ślub, najważniejsze żeby była wiązana samodzielnie.


Buty


Najlepszym wyborem będą klasyczmne tzw oksfordy, pamiętajcie rownież o skarpetkach, które powinny być w kolorze garnituru oraz powinny być na tyle długie żeby podczas siedzenia zakrywały łydki.


Jeśli chcecie zgłębić temat stylizacji Pana Młodego to serdecznie zapraszamy Was na bloga Michała Kędziory - https://mrvintage.pl/. Znajdziecie tam kopalnie więdzy na temat garniturów, butów oraz poszetek.28 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page