top of page

Formaty zaproszeń ślubnych

Zaktualizowano: 3 sie 2020

#slubnaszkola#ŚlubnaSzkola#ślubiwesele#organizacjaślubu#zaproszeniaslubne#formatyzaproszen#jakiezaproszeniawybrac

 

Zaproszenia ślubne są naszą drugą miłością i właśnie dlatego powstała nasza druga marka lilycards.com. Tworzymy indywidualną papeterię ślubną tak aby wszystkie nawet najdrobniejsze szczegóły na weselu były spójne. Na naszym blogu będziemy na pewno często wracać do tego tematu.


Tym razem chciałabym Wam przybliżyć najczęściej spotykane formaty zaproszeń na ślub – bo od tego zazwyczaj zaczynamy wybór zaproszeń w naszej pracowni.


www.lilycards.com.pl


Jednokartkowe


Idealne dla tych, którzy kochają minimalizm. Często mają bardzo prostą formę. Najczęstsze rozmiary, które tu spotkacie to A5, B6 i A6. W przypadku tych zaproszeń na ślub duże znaczenie ma papier użyty do druku oraz koperta – często stanowią jedyny ozdobnik. W przypadku tych zaproszeń karty dodatkowe są luźno włożone do koperty lub przewiązane sznurkiem lub obwolutą.www.lilycards.com.pl

Rozkładane


Kiedyś najbardziej popularne obecnie rzadko spotykane. Zaproszenia rozkładające się na bok lub do góry. Również są zazwyczaj wydrukowane na jednej karcie. Bardzo często występuję tutaj format kwadratu (K4). Nie wymagają one przewiązywania sznurkiem, informacje dodatkowe wydrukowane są wewnątrz zaproszenia.Fot. Pinterest

Folder


Ostatnio bardzo często wykorzystywany format zaproszenia. Absolutnym plusem tego zaproszenia jest to, że wszystko umieszczone jest w jednym miejscu. Karty dodatkowe znajdują się najczęściej w kieszonce z boku. Folder zazwyczaj posiada obwolutę lub jest jeszcze przewiązany sznurkiem. Co ważnie nie wymaga on dodatkowej koperty, chociaż najczęściej Para Młoda wręcza te zaproszenia również w kopertach.


www.lilycards.com.pl

Etui


Ta forma zaproszenia również zdobywa sobie coraz większe uznanie. Zaproszenie znajduje się w etui, które dzięki przygotowanym wycięciom (zazwyczaj u góry) ułatwia wyjmowanie kart. Często ozdobnikiem w tych zaproszeniach są chwosty.


Fot. Pinterest

W pudełku


Te zaproszenia występują niezmiernie rzadko ze względu na swoją cenę. Do kosztu zaproszenia musicie dodatkowo doliczyć kilka lub kilkanaście złotych za pudełko.
Z kalką


Również ostatnio bardzo popularny format. Jest to zaproszenie złożone z 2 lub 3 kart. Pierwsza jest z kalki, na której naniesiona jest grafika lub imiona Pary Młodej. Często 2 warstwą jest zdjęcie. Karty te są połączone ze sobą np. nitem. Możecie spotkać się również z zaproszeniami z samej kalki - któych jesteśmy ogromnymi fankami.


www.lilycards.com.pl
141 wyświetleń1 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

1 Comment


Yuliya Baranova
Yuliya Baranova
Dec 06, 2022

Śledzenie Facebook Messenger: czy warto zaufać? MSpyPL Facebook program do śledzenia messengera to taki, który ostatnio robi furorę. Jest to program, który ma na celu pomóc Ci mieć oko na swoje dzieci lub pracowników podczas korzystania z Facebook Messenger. Jest to dość nowy program, ale cieszy się dużym zainteresowaniem ze względu na twierdzenia, że ​​może pomóc ci śledzić, co dzieje się z twoimi dziećmi lub pracownikami.

Like
bottom of page