top of page

Fryzjer na ślub - o czym należy pamiętać?

Zaktualizowano: 1 wrz 2020

 

Idealna fryzura ślubna musi być dobrze przemyślana i spójna z Twoim wizerunkiem w dniu ślubu. Dlatego przygotowania do niej warto zacząć dużo wcześniej.Fot. Miłosne Historie


Jak znaleźć fryzjera na ślub?


Z naszego doświadczenia wynika, że topowi fryzjerzy mają zapisy na 1-1,5 roku przed ślubem, dlatego jeśli nawet jesteś na początku swojej ślubnej organizacji, a marzysz o konkretnym podwykonawcy zarezerwuj go już sobie wcześniej. Jeśli nie masz nikogo na oku - co wtedy? Zacznij od poleceń, może Twoja świadkowa, siostra czy przyjaciółka korzystała z takiej usługi i może Ci polecić sprawdzoną osobę.


Poszukaj również media społecznościowe - FB i IG to prawdziwa kopalnia podwykonawców. Zacznij poszukiwania wśród osób, które specjalizują się we fryzurach ślubnych.


Jak dobrać idealną fryzurę ślubną?


Już na etapie wyboru sukni ślubnej powinnaś pomyśleć o fryzurze ślubnej np. jeśli masz odkryte plecy - to nie warto ich zasłaniać rozpuszczonymi włosami. Fryzura na ślub powinna być dobrana zarówno do kondycji Twoich włosów jak i kształtu twarzy, dlatego polecamy wcześniejszą wizytę u wybranego fryzjera ślubnego, którzy podczas próbnej fryzury pomoże w wyborze. Czasami polecamy, żeby jeszcze przed fryzurą próbną udać się na konsultacje, bardzo często wtedy okazuje się, że niezbędne będą doczepy. W takim przypadku na fryzurę próbną możemy już mieć je ze sobą i w pełni zobaczyć efekt końcowy.


Welon, fascynator czy może żywe kwiaty?


To oczywiście zależy od Ciebie, ale warto już na etapie fryzury próbnej poinformować fryzjera co będzie wpinane we włosy - oczywiście sytuacją idealną byłoby jakbyście w dniu próbny miały wybraną ozdobę do włosów już ze sobą.
Jak się przygotować na fryzurę próbną?


Oczywiście włosy muszą być umyte ale bez nałożonych żadnych odżywek i olejów. Zabierzcie ze sobą ozdoby, które planujecie mieć wpięte we włosy oraz zdjęcie sukni. Możecie również mieć ze sobą biżuterię. Umów się na godziny poranne tak, żebyś mogła sprawdzić trwałość fryzury. Możesz również wykonać fryzurę próbną w dniu wieczoru panieńskiego ;) Jeśli fryzura próbna Ci nie odpowiada nie martw się! Nie bój się powiedzieć o tym fryzjerowi wprost, umów się na kolejną próbną lub jeśli będzie taka konieczność zmień fryzjera.Dzień ślubu


Polecamy, żeby fryzjerka dojechała do Ciebie - w miejsce, w którym będziesz się szykować. Zadbaj o odpowiednie oświetlenie, duży stół oraz lustro. Zazwyczaj, żeby podwykonawca do Ciebie dojechał musisz zapewnić mu odpowiednią ilość osób do uczesania - zazwyczaj jest to 4-5 osób. W dniu ślubu na pewno znajdą się chętne mamy, babcie czy siostry na wykonanie fryzury przez profesjonalnego fryzjera.Fot. Miłosne Historie

Harmonogram


To jest coś co spędza zwykle Pannom Młodym sen z powiek - jak to poukładać? Jeśli fryzjer przyjeżdża do Ciebie - to jesteś w komfortowej sytuacji - zazwyczaj ma zarezerwowany dla Ciebie cały dzień. Dopytaj wcześniej ile czasu musisz zarezerwować na Twoją fryzurę oraz fryzurę pozostałych gości. I na koniec ostatnia rada - Twoja fryzura ślubna powinna być wykonana przed makijażem ślubnym. O makijażu ślubnym - między innymi jak się do niego przygotować możecie przeczytać tutaj.


109 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page