top of page

Gdzie siadają rodzice Pary Młodej?


fot. Piotr Dynarski

 

Jako Wedding Plannerki bardzo często ściśle współpracujemy z rodzicami na weselu :) Pilnujemy aby usiedli w odpowiednim miejscu, pierwsi złożyli życzenia Parze Młodej czy byli blisko i dostępni przy witaniu chlebem i solą (więcej na ten temat przeczytasz tutaj). Rodzice są w tym dniu często rozproszeni przez towarzyszące im wzruszenie, dobrze jest otoczyć ich opieką, by czuli się zarówno gospodarzami jak i gośćmi tego wydarzenia. To trudna do wypracowania równowaga- już zdradzimy Ci jak my sobie z tym radzimy!

Kto może się tym zająć, jeśli nie masz Agencji?

Świadkowa! :) I uwaga jest to nasza częsta odpowiedź :). Organizacja ślubu i wesela w pojedynkę (jeśli narzeczony dużo Ci pomaga to masz szczęście farciaro!) nawet we dwójkę jest wyzwaniem.

Pamiętaj również, że w ciągu tego dnia się nie rozdwoisz- nie zejdziesz z fotela MUA kiedy przyjedzie tort- pomyśl o tym!

Wszystkie miejsca w ławkach zajęte!

Czasem (choć to rzadka sprawa już) przednie ławki w kościele są zajęte przez gości weselnych tudzież (jeśli w tym dniu odbywa się normalna msza) przez po prostu wiernych. Jest to jednak wyjątkowe miejsce, dla wyjątkowych osób. Zatem warto aby świadkowa podeszła do przednich rzędów w kościele i sprawdziła, czy miejsca są wolne.

Warto rozważyć w takim wypadku tablicę to wstawienia w kruchcie (przedsionku kościoła)- Witamy na naszym ślubie- da to sygnał wiernym, że w tym dniu przednie rzędy zarezerwowane są dla gości.

W przypadku ślubu cywilnego warto rozważyć REZERWACJE miejsc, a rodzicom powiedzieć, że to właśnie są miejsca dla nich.Żar z nieba.

Życzę Wam, by pogoda dopisała na Waszym ślubie, jednak w dzień mojego wesela w Szczecinie było 30*C i wszyscy płynęliśmy mijając drzwi domu/kościoła/samochodu czy sali weselnej. Jeśli ceremonia odbywałaby się na zewnątrz- goście byliby wykończeni upałem.

Dlatego zawsze kiedy wybieramy miejsce ceremonii sprawdzamy czy nie jesteśmy w stanie choć w małym stopniu zahaczyć o cień. Dodatkowo przygotowujemy wachlarze dla gości i zapewniamy napoje, nikt nie chce wzywać kartetki niezależnie czy to zwykła sobota czy dzień ślubu. Wrażliwi na takie temperatury są szczególnie sercowcy i osoby starsze. Pamiętaj o tym!


Gdzie siadają rodzice na sali weselnej?

Powiem Ci, że przerabiałyśmy już wiele scenariuszy! Twoi rodzice na pewno powinni siedzieć tak by dobrze Was widzieć i mieć bliskich wokół siebie.


Niekiedy rodzice dostają osobny stół ze swoim rodzeństwem bądź najbliższymi przyjaciółmi, z którymi bawią się najlepiej. Zdarzyło się nam również usadzić rodziców przy stole Pary Młodej. Wszystko zależy od Waszych relacji i Waszych potrzeb!


-

Przemyślcie już teraz, czy nie chcecie zamówić specjalnych rezerwacji miejsc w kościele, jak również możecie to wpisać w Wasz scenariusz ślubny już dziś, by to nie wypadło Wam i bliskim z głowy. Do swojej checklisty możesz dopisać:

  • wachlarze

  • parasolki chroniące przed deszczem/słońcem

  • woda/napoje podawane przed ceremonią

Życzymy zdrowia i do usłyszenia niebawem! :)


826 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page