top of page

Jak informować gości o transporcie i noclegu?

Zaktualizowano: 20 gru 2020

 

W Polsce głęboko zakorzeniona jest tradycja gościnności, dlatego też niektórym rodzicom naszych Par Młodych trudno zaakceptować jest fakt, że noclegi nie są przez nich opłacane. Jest to tradycja, a może raczej standard, który jest charakterystyczny dla zachodnich przyjęć weselnych, które są dużo skromniejsze i zdecydowanie mniej huczne niż te, które odbywają się w Polsce.


No dobrze, ale niezależnie czy opłacasz noclegi czy też nie, w jakiś sposób musisz gości o tym poinformować. Dobrze wiedzieć, że na miejscu dostępne są pokoje, dobrze też wiedzieć ile kosztują. Jak ładnie przekazać Twoim bliskim, że koszt za nocleg ponoszą sami? I kiedy przekazywać im informację o transporcie?

Pierwszą formą kontaktu z gośćmi są zaproszenia


Zawsze powtarzamy, że to one wprowadzają Waszych gości w odpowiedni klimat. Jeśli zaproszenie jest w wersji eko, naturalnej, rustykalnej możemy spodziewać się takiego przyjęcia, natomiast jeśli w łapkach trzymasz zaproszenie złocone, z lakiem i piórem możesz domyślać się innego rodzaju wesela. Zgodzisz się ze mną prawda?


Dla przypomnienia cały wpis o zaproszeniach ślubnych znajdziesz tutaj.

Zaproszenia LilyCards.com.pl | fot. Dynarski Fotografia


Na kartach dodatkowych umieszczamy natomiast dodatkowe informacje:

 • o weselu (jeśli nie pojawia się to w zaproszeniu)

 • z prośbą o potwierdzenie przybycia

 • o możliwości noclegu dla gości weselnych

W obiekcie możliwy jest nocleg w kwocie 75 zł/os. ze śniadaniem. Płatności można dokonać kartą lub gotówką przy recepcji hotelu„
 • o tym, że nocleg dla gości weselnych jest opłacony

czekają na Was opłacone pokoje hotelowe.”
 • o atrakcjach, z których goście weselni mogą skorzystać- np. Spa lub basen- będą mogli odpowiednio się przygotować

 • o opiekunce/animatorze dla dzieci

 • o poprawinach

 • wreszcie o prezentach i tym co chcielibyście dostać zamiast kwiatów (choć z tego często Młodzi już rezygnują)

 • o transporcie

”Zapewniamy transport z kościoła na salę weselną oraz z wesela do Szczecina”.

Masz gości, którzy nocują i zostają na śniadaniu i tych którym zapewniasz transport?


Nic trudnego- w naszej drugiej marce LILY- CARDS dla takich klientów często przygotowujemy dwa rodzaje kart dodatkowych- przy rozdawaniu zaproszeń wkładają odpowiednią kartę informacyjną i gotowe!

Jak nazwać taką kartę informacyjną?


Nagłówki jakie umieszczamy na kartach dodatkowych to:

 • Kochani!

 • Kochani Goście!

 • Informacje dodatkowe.

 • Nocleg.

 • Transport.

 • Weselna logistyka.

Informowanie gości na weselu- tablice informacyjne.


Kiedy zapraszasz gości na wesele jeszcze nie wiesz, o której zostanie podstawiony bus, jaki to będzie tabor i ile wykona kursów, to zupełnie naturalne i normalne- my same tego nie wiemy na początku organizacji ślubów i wesel naszych Klientów.


Ostateczne wersje dotyczące transportów ustalane są po potwierdzeniu przybycia gości. Wtedy już wiemy ile z nich będzie nocowało, a ile potrzebować będzie transportu.


Godziny transportu umieszczamy wtedy na tablicach informacyjnych. Zazwyczaj są to dwie godziny 02:00 oraz 04:00 rano. Jeśli gościom to nie odpowiada mają możliwość powrotu w dogodnej dla nich porze- udostępniamy nr telefonu do najbliższej korporacji taksówkarskiej.


Na tablicach informacyjnych znajdują się też najważniejsze informacje- o której serwowane jest śniadanie, do której jest doba hotelowa, czy o której godzinie rozpoczną się poprawiny.


Nowoczesne podejście to strony internetowe.


Istnieje wiele miejsc, w których możesz z łatwością przygotować swoją bardzo prostą stronę ślubną. Na zaproszeniu podajesz jej adres i informację, że będzie ona stałe aktualizowana i goście znajdą tam wszystkie niezbędne informacje na temat wesela. Strony internetowe są popularne wśród naszych zagranicznych klientów. Tam umieszczamy wszystkie niezbędne informacje jak np. dresscode, godziny odjazdu autobusów na lotnisko czy dodatkowych atrakcji dostępnych na terenie obiektu, w którym odbywa się wesele.


To niesamowicie wygodne rozwiązanie, które daje dużą swobodę w informowaniu Waszych gości weselnych o szczegółach Waszego wymarzonego dnia. Możecie dodać tam również skrócony scenariusz, plan weekendu, najbliższe atrakcje czy Waszą historię poznania się!

Przy informowaniu gości o różnych szczegółach tego dnia nie komplikujcie zbytnio sprawy- przekaz powinien być jasny, konkretny i grzeczny.

Mam nadzieję, że wpis Ci pomógł. Jeśli uważasz, że jest wartościowy przekaż go dalej! To dla nas największa nagroda!


Trzymaj się!


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page