top of page

Jak powinna się ubrać Mama Panny Młodej .

Zaktualizowano: 20 gru 2020


 

Bardzo często dostajemy takie pytania od samych Panien Młodych lub od ich Mam czy Teściowych. Nie można zapominać, że w tym dniu Rodzice również znajdują się "na świeczniku" i muszą czuć się i wyglądać wyjątkowo.


Fot. Piotr DynarskiPrzy wyborze kreacji dla Mam kierujemy się podstawową zasadą aby w tym dniu unikać koloru białego, który jest w tym dniu zarezerwowany dla Panny Młodej. Poza tym kreacje powinno dobrać się do figury i temperamentu Mamy czy teściowej. Coraz częściej odchodzą do lamusa mundurki czyli typowe garsonki, na rzecz pięknych długich sukien. My zawsze doradzamy, aby wybrać długość maxi, która dodatkowo podkreśli ważność uroczystości.

Postawić na wzory czy raczej gładkie kreacje? Styliści doradzają, aby postawić na bardziej stonowane kreacje, które na zdjęciach nawet za 10 i 20 lat będą wyglądały dalej elegancko o na czasie.


Klasyka zawsze się obroni.

Pamiętajmy również żeby kreacja była wygodna, Wasza Mama spędzi w niej kilkanaście godzin i ważne jest żeby czuła się dobrze. Poniżej zebrałam Wam kilka najważniejszych elementów, które warto wziąć pod uwagę:


  1. Postaw na klasykę.

  2. Dobierz kreację do sylwetki i temperamentu.

  3. Dobierz kreację do stylu przyjęcia (przyjęcie na świeżym powietrzu czy całonocna impreza w pałacowych wnętrzach.

  4. Nie bój się wybrać dwóch kreacji, w drugiej bardziej swobodnej będzie można tańczyć przez całą noc.

  5. Pamiętajcie o dodatkach, przy gładkich, stonowanych sukniach sprawdzą się piekne broszki czy eleganckie, zdobne kolczyki. Przy sukniach wzorzystych postawcie na skromną i delikatną biżuiterię.

  6. Make up i fryzura - nie zapominajcie o tym, Wasza Mama i teściowa również pełnią w tym dniu funkcje reprezentacyjne, witają gości, wychodzą na środek sali na podziekowania, witają chlebem i solą itp, dlatego obligatoryjnie obie Panie powinny mieć zapewniony profesjonalny makijaż i fryzure.


Na sam koniec chciałabym Wam podsunąć konkretne sklepy, gdzie Wasze Mamy mogą kupić takie suknie:184 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page