top of page

Jak ustalić godzinę ślubu? Na co zwrócić uwagę?

 

Godzina ślubu jest kluczową informacją podczas planowania dnia ślubu i wesela. Bez tego:

  • nie zamówicie zaproszeń

  • nie zaczniecie budować scenariusz ślubnego


Fot. Miłosne Historie


NA CO W TAKIM RAZIE ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZY PLANOWANIU GODZINY ŚLUBU?


Najważniejsza rzecz to w jakich godzinach macie wynajętą salę weselną

Tak jest, od tego powinniśmy wyjść. Najczęstszym zapisem w umowach z salą weselną jest wynajęcie obiektu na 10 godzin. Każda następna godzina jest zazwyczaj płatna (często jest to kilkaset złotych za godzinę).


Najczęściej planujemy wesele w godzinach 18.00-4.00, przy czym 18.00 to jest godzina Waszego wejścia na salę. Organizując ślub cywilny w ogrodzie domu weselnego ślub powinien odbyć się najwcześniej o godzinie 17.00. Około 15 minutowa ceremonia plus życzenia od gości spowodują, że na salę wejdziemy około 18.00. Jeśli natomiast zależy Wam np. na godzinie 16.00 to musimy założyć, że albo wesele skończy się o 3.00 albo będziecie musieli pokryć koszty dodatkowej godziny wesela.
W przypadku ślubu kościelnego dochodzi nam jeszcze kwestia dojazdu na salę weselna. Msza trwa około godziny więc w zależności od tego w jakiej odległości znajduje się kościół od sali weselnej możemy zarezerwować mszę na godzinę 16.00 (jeśli kościół jest niedaleko) lub nawet 15.00/15.30 jeśli mamy do przejechania spory kawałek.


CO JEŚLI JESTEŚMY ZMUSZENI ZORGANIZOWAĆ ŚLUB O WCZEŚNIEJSZEJ GODZINIE?


Na to też mamy radę! Jeśli ślub musi się odbyć wcześniej, bo na przykład nie ma wolnej godziny w Urzędzie Stanu Cywilnego to możecie wydłużyć uroczystości ślubne.

Pomyślcie, żeby zorganizować tzw. coctail hour - my to uwielbiamy! Jest to czas po ceremonii i złożeniu życzeń kiedy goście mają czas na to, żeby się przywitać i napić się drinka.


Fot. Piotr Dynarski


Jeśli chcecie dodatkowo w coś zaangażować gości to możecie wykorzystać ten czas na zdjęcia grupowe. Podczas wesela zwykle brakuje na nie czasu więc po życzeniach możecie zorganizować sesję - pamiętajcie, żeby poinformować o tym wcześniej fotografa i przygotować sobie spis zdjęć, które są dla Was ważne (zdjęcie z Rodzicami, Dziadkami, druhnami, Rodzicami Chrzestnymi). Oczywiście zarówno coctail hour jak i sesja zdjęciowa musi odbyć się poza salą weselną, ale bardzo często wykorzystujemy teren otaczający obiekt.


Pamiętaj, że jeśli za mało Ci wiedzy możesz dołączyć do naszej Ślubnej Szkoły dla Panien Młodych!

963 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page