top of page

Jak wybrać suknię ślubną?

 

fot. Dynarski- Fotografia

Wybierając się do po raz pierwszy na przymiarki warto abyś zastanowiła się nad wszystkim czego oczekujesz od sukni:

może chcesz coś ukryć lub podkreślić?

Zastanów się jaki budżet chcesz przeznaczyć na zakup samej sukni i nie obawiaj się o tym powiedzieć. Możesz przygotować kilka zdjęć sukien, które wpadły Ci w oko- to pomoże Ci zobrazować, co dokładnie masz na myśli. Mając głowę pełną pomysłów spróbuj jednocześnie pozostać otwartą na propozycje konsultantki. Jeżeli jednak nie wiesz jaki krój będzie Ci odpowiadał najlepiej na początek zmierzyć rożne fasony- linię A, princeskę i krój dopasowany (czyli syrenka/ trąbka). Mów otwarcie o tym, co myślisz o mierzonych modelach i krojach- to pomoże konsultantce wyszukać kolejne propozycje.


Jak się przygotować do mierzenia?


Przymiarki w salonie nie wymagają ogromnych przygotowań. Pomocna na pewno będzie cielista lub jasna bielizna. Suknie najlepiej mierzyć bez biustonosza- w ten sposób sprawdzisz jak suknia „trzyma” Twój biust. Jeśli się krępujesz możesz oczywiście mierzyć suknie w biustonoszu i zdejmować go tylko przy wybranych modelach będąc już w sukni. Jeżeli nie wyobrażasz sobie, aby docelowo nie ubrać do sukni biustonosza (lub rozmiar biustu na to nie pozwala) poinformuj nas o tym abyśmy mogły dobrać takie modele, w których biustonosz można ukryć. Przy niedużym biuście biustonosz można zastąpić wszywając w suknię miseczki z push’upami.

W salonach najczęściej dostępny jest jeden  rozmiar tej samej sukni, ewentualnie dwa.

W jednym salonie większość sukien będzie w rozmiarze 38/40, w innym 34/36. Jeśli suknie będą za małe lub za duże konsultantka może poupinać je na Tobie lub odpowiednio przytrzymać. W ofercie salonu powinno znajdować się także kilka modeli w rozmiarach 44/46. Docelowo natomiast, suknie zamawiane są na wymiar lub w najbardziej zbliżonym według tabeli rozmiarze.


Ile salonów najlepiej odwiedzić?


Planując poszukiwanie sukni ślubnej wybierz trzy lub cztery salony, które chcesz odwiedzić. Zbyt duża ilość mierzonych sukien może okazać się problemem, szczególnie jeśli większość z nich Ci się spodoba. Zalecamy aby na mierzenie wybierać się z maksymalnie 2/3 osobami towarzyszącymi. Pozwoli to na większe skupienie na Twoich potrzebach. Duża ilość doradców może równać się z dużą ilością pomysłów i przekonań na temat tego jak powinna wyglądać Panna Młoda, niekoniecznie zgodnych z Twoim własnym wyobrażeniem. Możesz oczywiście przyjść do salonu sama, pomożemy Ci we wszystkim. Pamiętaj o rezerwacji terminu na mierzenie.


fot. Łukasz Popielarz Forografia


Czy musisz czekać na ten moment WOW! Czy każda Panna Młoda go przeżywa?


Nie martw się jeśli nie poczułaś „tego czegoś” do jednej konkretnej sukni. To nie zawsze przychodzi, nawet jeśli takie jest doświadczenie Twoich koleżanek, które ślub mają już za sobą. Czasami zakup sukni to po prostu kwestia decyzji. Oczywiście wspaniale jest kiedy to uczucie i łzy szczęścia się pojawią, ale nie dajmy się presji, że koniecznie MUSISZ to poczuć.


Agata Dowlarz

Salon Novia w Szczecinie


65 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page