top of page

Jak zorganizować atrakcje dla gości weselnych?

Zaktualizowano: 29 gru 2020

 

fot. Elementy Bieli Fotografia


W dzisiejszych czasach tak już jest, że wesele to pewnego rodzaju event. Dbamy o spójną identyfikację (pasujące do siebie dekoracje, elementy papeterii od zaproszeń na dodatkach kończąc). Starannie dobieramy menu i kolejność wydarzeń w tym dniu.

I choć nadchodzi moda na slow wedding, nadal chcemy umilać naszym gościom czas na weselu.

Jako Agencja Ślubna dzielimy atrakcje weselne na:

  • atrakcje weselne angażujące uwagę gości

  • atrakcje weselne nieangażujące uwagi gości

Dziś zajmiemy się pierwszą grupą ponieważ to ją sugerujemy częściej naszym Klientom.


Dlaczego odciąganie uwagi gości na weselu jest mało porządane?


Odpowiedź jest bardzo prosta: zabieramy ich z parkietu! Naszym Młodym Parom zależy, aby goście dobrze się bawili, a parkiet i brzuchy pełne. To wszystko dzieje się właśnie na sali weselnej. Natomiast większość atrakcji angażujących gości skupiane są poza nią. Atrakcje dla gości weselnych odciągają ich uwagę od głównej atrakcji jaką jest właśnie samo wesele.


Musicie również pamiętać, że na weselu mamy tzw. elementy stałe (o ile z nich nie zrezygnujecie) są to:

  • witanie chlebem i solą

  • pierwszy taniec

  • toasty

  • tort

  • podziękowania dla rodziców

  • oczepiny

Zatem do godziny 24:00 dziać się będzie jeszcze bardzo dużo, a każdy z tych elementów na chwilę przerwie zabawę na parkiecie. Dodać do tego należy jeszcze przerwy na ciepłe posiłki. Sama przyznasz, że robi się już ciasno.

Dlatego właśnie, jako Agencja Ślubna rekomendujemy 1-2 atrakcje weselne, które angażują uwagę gości.

Jakie atrakcje weselne odciągają uwagę Waszych gości?


Fotobudka to idealny i znany wszystkim przykład. Jasnym jest i sama wiesz to napewno, że mocno odciąga uwagę gości. Gromadzą się przed nią, stoją w kolejce, tłoczą się przy księdze gości. Fotobudka jest wynajmowana na godziny, stąd też presja czasu, bo np. jest do godziny 23:00, a jednak każdy z gości, chce mieć szalone zdjęcie z tego dnia!


Ścianka do zdjęć jest na pograniczu atrakcji angażujących i nieangażujących. Jeśli weźmiemy osobnego operatora, który stanie przy ściance aby zrobić zdjęcia gościom to będzie to miało formę fotobudki, jednak zdjęcia zostaną obrobione i wyjdą w nieco innej formie. Jeśli natomiast każdy z gości będzie robił zdjęcia telefonem, lub instaxem przez całą noc, a nawet następnego dnia na poprawinach, jest to atrakcja, która w mniejszym stopniu tą uwagę zabiera.fot. Archiwum Lily- Wedding Planner


Kolejną atrakcją weselną, która angażuje uwagę gości są wszystkie te, które wymagają obecności gości w danym miejscu o danej porze. Mówię tutaj o fajerwerkach, zdjęciach przy zimnych ogniach, zdjęciach grupowych, serwisie tortu weselnego na zewnątrz, puszczaniu lampionów (pamiętaj o ekologii!), czy pokazów tańca z ogniem lub pokazów tanecznych i występów gwiazd lub komików.


Jak to poukładać w scenariuszu wesela?


Przerabiałyśmy już to kilkadziesiąt razy! Układanie scenariusza jest kluczowe, weź pod uwagę elementy stałe wesela, które wypisałam wyżej oraz atrakcje weselne angażujące gości mając na uwadze serwis ciepłych posiłków. Jest to trochę jak znana pokoleniu Y gra tetris, w której musimy ułożyć klocki tak by idealnie do siebie pasowały.


Na temat budowania scenariusza dnia ślubu pisałyśmy tutaj i tutaj (dwa posty, by podzielić to na miłe rozdziały). Tam znajdziesz wskazówki jak to zrobić!


I na koniec jeszcze jedna ważna kwestia.


Chciałybyśmy Cię uprzedzić, bo wesel, zrobiłyśmy już kilkadziesiąt :) i choć każde było inne łączy je kilka wspólnych cech. Jedną, tą o której chcę powiedzieć jest następująca

Prawdziwa impreza, ta na którą czekacie- czyli tańce do rana, zaczyna się na dobre po oczepinach.

Zapamiętajcie to proszę i nie biegajcie po sali zestresowane, że o 20:00 jest mało gości na parkiecie, wszyscy siedzą na zewnątrz i piją drinki zamiast tańczyć. Musisz pamiętać, że to rodzina, która często nie widziała się przez kilka miesięcy, chcą nadrobić zaległości, zapytać co u nich nowego, pogratulować zmian. Dajcie im czas na nacieszenie się sobą nawzajem. A po 00:00 jak po wahnięciu magiczną różdżką parkiet będzie pełen!

130 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page