top of page

Jak zorganizować czesanie i malowanie dla większej grupy osób?

 

Dla naszej Agencji jest to już standard, że w dniu ślubu musimy zadbać o makijaż i fryzurę nie tylko Panny Młodej ale również o najbliższych z jej otoczenia. To niezwykle istotne, żeby Mama, Teściowa, świadkowa czy siostra również czuły się ważne i piękne tego dnia, tym bardziej, że często będą pojawiały się na zdjęciach i filmie ślubnym.


Bardzo często przy zleceniach, które tylko konsultujemy dostajemy pytanie o ten właśnie element - jak to zorganizować, żeby wszyscy byli zadowoleni.


Fot. Ella Estrella


Określ ile osób będzie potrzebowało czesania lub malowania

Minimum którego wymaga makijażystka i fryzjerka ślubna to najczęściej od 4 osób w górę.

Idealną liczbą jest 4-6 osób, Poniżej tej liczby będziesz zmuszona pokryć koszty za tą osobę, powyżej natomiast 6 osób będziecie musiały zacząć szykowanie od bardzo wczesnych godzin porannych.


Zaplanuj miejsce gdzie będziecie się czesać i malować

Najczęściej jest to sala weselna lub Twój dom rodzinny - najważniejsze żeby odbywało się to w jednym miejsce, żeby stylistki nie traciły czasu na przemieszczanie się. Zadbaj o to, żeby pomieszczenie było jasne najlepiej z naturalnym światłem. Musi być również odpowiednio duże, żeby wszyscy mogli swobodnie się pomieścić. Dziewczyny od makijażu i fryzury muszą mieć miejsce na rozłożenie swoich kosmetyków i akcesoriów.


Wyślij zapytania

Właśnie tak - dopiero jak będziesz wiedziała gdzie stylistki mają do Was dojechać możesz wysłać zapytanie które będzie kompletne, dzięki czemu od razu poznacz realne koszty, warunki dojazdu i minimum którego dana dziewczyna wymaga.Fot. Miłosne historie


Wybierz najlepszą dla siebie opcje

Musisz pamiętać, że to przede wszystkim mają być dziewczyny, które będą pasować Tobie.


Ustal harmonogram

Zapytaj się stylistek ile potrzebują czasu na makijaże i fryzury. Zazwyczaj jest to około godziny na osobę. Zaplanuj harmonogram z uwzględnieniem godziny o której wszystkie musicie być gotowe. Zacznij od ustalenie swojej godziny czesania i malowania.


Potwierdź go

Z naszego doświadczenie wynika, że najlepiej jest w momencie kiedy masz ustalony i potwierdzony harmonogram ze stylistkami i dopiero wtedy rozsyłasz go swoim najbliższym.

Na pewno pojawią się jakieś głosy oporu - nie każdy chce być czesany o 9.00 rano a malowany o 14.00. Przy większej liczbie osób wszyscy będą musieli pójść na kompromis.


Zadbaj o atmosferę

To jest doskonałe zadanie dla świadkowej. Niech zadba o przekąski, alkohol oraz napoje bezalkoholowe. Możecie również zainwestować w szlafroczki do zdjęć. Ten moment kiedy jesteś ze swoimi dziewczynami jest zazwyczaj pełen śmiechu i zabawy - więc korzystaj!


A poniżej przykładowy harmonogram z jednego z naszych wesel


9.45-10.45 Czesanie Ania

10.45-11.45 Czesanie Mariella

11.45-14.15 Czesanie i Malowanie Panna Młoda

14.15-15.15 Czesanie Britt


11.00-12.00 Malowanie Ania

12.00-13.00 Malowanie Mariella

13.00-14.00 Malowanie Britt

14.00-15.00 Malowanie Monika


A tutaj zerknijcie na tekst naszego eksperta - Karoliny Kulińskiej - mówiący o tym jak najlepiej przygotować się do makijażu ślubnego106 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page