top of page

Łap za telefon! Potwierdzenia od gości weselnych

Zaktualizowano: 17 sty 2021


Nie wiem czy jesteś z nami, ale w Ślubnej Szkole mówimy i radzimy, by wysyłać zaproszenia na Święta Bożego Narodzenia. To przełom roku, ludzie planują urlopy a dodatkowo jest to bardziej ekonomiczne rozwiązanie ze względu na fakt, że z większością Waszych gości zobaczycie się osobiście co pozytywnie wpłynie na budżet ślubny.


Dziś pomówimy o tym, jak zbierać potwierdzenia od Waszych gości weselnych. Niestety z doświadczenia wiemy, że należy samemu podnieść słuchawkę i obdzwonić najbliższych ponieważ większość z nich zakłada, że to oczywiste, że będą z Wami w tym dniu. Cudownie! Ale warto to potwierdzać.


Jeśli chciałabyś wrócić do zaproszeń ślubnych poniżej poprzednie nasze wpisy:

  • OD CZEGO ZALEŻY CENA ŚLUBNYCH ZAPROSZEŃ: https://www.lily.com.pl/post/budowa-slubnych-zaproszen

  • FORMATY ZAPROSZEŃ ŚLUBNYCH: https://www.lily.com.pl/post/formaty-zaproszen-slubnych

  • 6 NAJWIĘKSZYCH BŁĘDÓW PODCZAS ZAMAWIANIA ZAPROSZEŃ: https://www.lily.com.pl/post/6-najwiekszych-bledow-popelnianych-podczas-zamawiania-zaproszen-slubnych

fot. LilyCards.com.pl | 2019 ©

KIEDY PRZED WESELEM GOŚCIE POTWIERDZAJĄ PRZYBYCIE? Najczęściej wychodzimy od daty potwierdzenia ilości gości na sali weselnej. Zazwyczaj nie później niż na miesiąc przed dom weselny musi wiedzieć i zakontraktować ostateczną liczbę gości z podziałem na wiek i specjalne diety.


Jeśli natomiast posiadasz tzw. listę rezerwową i masz na uwadze zasady

savoir vivre zaproszenia wysyłamy minimum na 3 miesiące przed wydarzeniem

warto ten czas odpowiednio wydłużyć.


Zapraszanie gości weselnych na ostatnią chwilę jest szalenie nietaktowne i krępujące dla obu stron.

POTWIERDZENIE TELEFONICZNE Prośba o potwierdzenie przybycia najczęściej umieszczamy na kartach dodatkowych i są to Wasze numery telefonu. Jak to umieszczamy na naszych kartach?fot. LilyCards.com.pl | 2018 ©

 

Kochani !

Prosimy o potwierdzenie przybycia do dnia 14 lutego 2022 roku Asia 000 000 000 | Konrad 000 000 000

 

Niestety większość weselników nie zadzwoni do Was z potwierdzeniem przybycia.

Przygotuj się już mentalnie, na wykonanie kilkunastu lub kilkudziesięciu rozmów telefonicznych z bliskimi. Takie potwierdzenia zbierz kilka dni po upływie potwierdzenia przybycia. Pomocna napewno będzie lista gości, która jest dołączona do Harmonogramu Ślubnego w Ślubnej Szkole.

LUDZIE LISTY PISZĄ. WIRTUALNE. Potwierdzenia mailowe to coraz częstsza forma. Bardzo dużo naszych Klientów pracuje i żyje za granicą. Łatwiej zarządzać taką listą, zwłaszcza kiedy dużo pracujemy i nie mamy czasu na odebranie kilkudziesięciu telefonów. Taki mail umieszczany jest dodatkowo przy numerach telefonów naszych Klientów.

LISTA GOŚCI W WIRTUALNYM ŚWIECIE.

Budowa strony internetowej ułatwi Wam zarządzanie listą gości. Tam buduje się praktycznie sama! Na rynku masz już wiele rozwiązań- od prywatnych deweloperów, którzy budują takie strony na wymiar i tzw. pod klucz jak i takie, na których pracujesz na szablonach i samodzielnie tworzysz stronę. Pomocny jest też wix.com, na którym możesz postawić stronę bez opłacania czegokolwiek i kupowania domeny- jednak nie unikniesz reklam i dziwnego linku.


Dodatkami takich stron jest możliwość dodawania listy prezentów czy możliwości wprowadzania imion i nazwisk osób towarzyszących.


DODATKOWO


Podczas takich rozmów telefonicznych czy potwierdzeń mailowych lub przez stronę poproś swoich gości o wszystkie informacje dodatkowe. Kluczowe będą tutaj napewno specjalne diety, na których przebywają weselnicy, wiek dzieci (przypadający na dzień ślubu) czy wyrażenie chęci noclegu bądź rezerwacji transportu.


Jak widzisz, nawet ten aspekt wymaga pewnego wprowadzenia i zastanowienia się na kilkoma rozwiązaniami. Wybierz taki wariant, który pasuje do Was i Waszych gości weselnych najbardziej (pamiętaj, że ze stronami czy mailami gorzej radzą sobie starsze pokolenia).

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page