top of page

Nocleg weselny - ile kosztuje i kto za to płaci?

Zaktualizowano: 21 wrz 2020

 

Ile kosztuje nocleg weselny?


Cena za nocleg gości weselnych waha się od 60-120 zł/os. w standardowych miejscach. Oczywiście nie mówię tutaj o hotelach o wyższym standardzie (np. *****). W takich miejscach cena za nocleg jest dużo większa. Czy wiesz, że znamy miejsce, w którym talerzykowe i nocleg/osobę wynosi ponad 2000 zł! Fot. Piotr Dynarski


Jak łatwo zauważyć- to zależy :)- od standardu hotelu, konkurencyjności czy ilości noclegów (często udaje nam się wynegocjować korzystniejszą stawkę dla gości weselnych). Noclegi na sali weselnej również rządzą się troszkę innymi prawami od tech w typowym hotelu. W tym drugim przypadku paradoksalnie łatwiej uzyskać jest rabat.


No dobrze, ale zadając tytułowe pytanie- kto płaci za noclegi weselne? 


Z racji tego, że obsługujemy całą masę klientów mieszających za granicą, coraz częściej za nocleg płacą sami goście weselni i przestaje nas to już szokować. Sama byłam gościem na weselach, na których musieliśmy zapłacić sami za nasz pokój. Oczywiście byliśmy o tym uprzedzani, niemniej jest to dodatkowy koszt, który po kosztach dojazdu, ubrania się czy kluczowej koperty stanowi dodatkowy i niemały wydatek. Fot. Kuba Jakubicki


Niemniej, nie jest to faux paux i jeśli decydujecie się na przerzucenie tych kosztów na Waszych gości poinformujcie ich o tym z odpowiednim wyprzedzeniem. Nie ma nic gorszego niż zaskoczenie niespodziewanym wydatkiem! W zaproszeniach możesz zawrzeć wygodną i zgrabną formułkę: 


Kochani!

Na miejscu dostępne są pokoje hotelowe w wynegocjowane dla Was cenie 80 zł/os.

W celu rezerwacji skontaktujcie się z recepcją hotelu pod numerem: +48 000 000 000.

Opłaty za pokój można dokonać kartą lub gotówką.

Więcej o hotelu znajdziecie tutaj: www.hotel.plDzięki temu mówicie wprost, kto płaci za nocleg. Ważną kwestią są również informacje dotyczące:

  • opłacie za korzystanie z barku

  • możliwości skorzystania ze strefy spa

  • darmowym lub płatnym parkingu

  • opłacie klimatycznej

  • dobie hotelowej (zwłaszcza od której pokoje będą dostępne.)

Mam nadzieję, że tych kilka zdań pomogło Ci nieco w wyjaśnieniu tego aspektu organizacji ślubu i wesela. W naszym pliku, który dostępny jest na platformie Ślubnej Szkoły, możesz pobrać listę gości z tabelą, w której będziesz zaznaczać, czy dany gość potrzebuje noclegu czy może transportu. 


1264 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page