top of page

Noclegi weselne - o czym musicie pamiętać!

 

Noclegi weselne - cóż tu dużo mówić, często spędzają one Wam sen z powiek, dlatego w tym poście zebrałam dla Was najczęściej pojawiające się wątpliwości i pytania z Waszej strony dotyczące noclegów dla gości weselnych.

Fot. Elementy Bieli


Kiedy należy się tym zająć?


W momencie konstruowania listy gości powinniście już zacząć myśleć o ilości noclegów, które będą Wam niezbędne - będzie to również jedno z ważniejszych kryteriów, które wpłynie na wybór miejsca na wesele.


Dodatkowo wysyłając zaproszenia dobrze jest zawrzeć informacje o noclegach - czy są zapewnione i opłacone przez Was? Czy goście sami pokrywają koszty noclegów? Bardzo często do zaproszeń dodajemy 2 różne karty - jedna z informacją o zapewnionym noclegu, a drugą o zapewnionym transporcie w nocy z miejsca wesela. Także sami widzicie, że już na kilka miesięcy przed planowaną datą ślubu kwestia noclegów powinna być już przemyślana.


Kto płaci za noclegi weselne i ile one kosztują?


Jeśli chodzi o to pytanie to odeślę Was do osobnego postu, który stworzyłyśmy na ten temat. tutaj. Podsumowując temat - który dla niektórych może wydawać się kontrowersyjny, możecie:

  • w całości opłacić nocleg dla wszystkich gości weselnych

  • opłacić nocleg tylko dla tych gości, którzy są dojezdni, a dla reszty zorganizować transport do domu

  • przenieść całkowicie koszty noclegów dla gości weselnych

Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy - jeszcze do niedawna królowała pierwsza opcja czyli pokrywanie w całości kosztów noclegów, ale obecnie stanowi to lwią część budżetu weselnego i coraz częściej Pary Młode przerzucają część kosztów na swoich gości - oczywiście odpowiednio wcześnie ich o tym informując.


Kto powinien rozkładać gości po pokojach?\


To jest jeden z elementów, który jest problematyczny, ze względu na to, że nie można przygotować tej tabeli wcześniej, dopiero po ostatecznym potwierdzeniu liczby gości. Często jest to niezła zagwozdka, żeby porozkładać odpowiednio gości po pokojach.


I teraz odpowiedz na pytanie - jeśli goście sami płacą za noclegi to powinni sami dzwonić i rezerwować sobie pokoje wybierając samodzielnie standard pokoju. Jeśli natomiast Wy rezerwujecie całość hotelu i opłacacie go to najwygodniejszą formą będzie rozłożenie tabeli hotelowej przez Was samych i dostarczenie jej do obiektu.Fot. Miłosne Historie


O czym nie zapominać?

  • O dobie hotelowej - często goście są zaskoczeni, że weselna doba hotelowa rozpoczyna się od 15.00 czy nawet 16.00, ale pamiętajcie o tym, że kończy się ona koło 12.00, a hotel musi mieć czas na przygotowanie pokojów dla Waszych gości.

  • O dzieciach - czyli np. dostawkach czy łóżeczkach turystycznych. Niektóre maluchy mogą spać w łóżku z rodzicami (np. 2-3 latki), ale już dzieci 8 czy 9 letnie powinny mieć osobne łóżko czy dostawkę.

  • O śniadaniu - my jesteśmy gorącymi zwolenniczkami noclegów ze śniadaniami, choćby miała to być drożdżówka i kawa/herbata. Goście (w szczególności Ci z małymi dziećmi i osoby starsze) wstają wcześniej i czekanie do godziny 12 czy 13 na poprawiny, żeby coś zjeść może być dla nich uciążliwe.

  • O porze wydawania kluczy - warto się o to dopytać, czasami obiekt hotelowy nie ma czynnej recepcji przez 24h, więc jeśli Wasi goście przyjadą w nocy mogą nie mieć możliwości zameldowania się bez wcześniejszego uprzedzenia hotelu.

  • O informowaniu gości weselnych - to jest najważniejsze kwestia - informacja jest kluczem do sukcesu! Pamiętaj o tym, żeby zawsze poinformować swoich najbliższych jak wyglądają kwestie noclegu, rezerwacji, płatności. Dzięki temu nie będą czuli się zaskoczeni i niedoinformowani.

Co jeśli nie wszyscy będą zadowoleni?


Zapewne tak będzie! Na 100 zaproszonych osób na pewno znajdzie się jakaś osoba, która będzie miała jakieś obiekcje, ale pamiętajcie że nie sposób zadowolić wszystkich. Wiem, że ciężko się od tego zdystansować jeśli Wasza najbliższa ciocia zarzuci Wam nieodpowiednią organizację, ale pamiętajcie, że na jedną niezadowoloną osobę przypada zazwyczaj 99 które będą szczęśliwe, że zadbacie o ich komfort opłacając im noclegi lub pomagając przy rezerwacji miejsc po korzystniejszych warunkach.
103 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments

Couldn’t Load Comments
It looks like there was a technical problem. Try reconnecting or refreshing the page.
bottom of page