top of page

Ślub w środku tygodnia - czy to ma szanse się udać?


 

Obecnie koronawirus przewrócił nasz świat do góry nogami. Chyba żaden z aspektów naszego życia społecznego czy zawodowego nie został ominięty. Branża ślubna ucierpiała wyjątkowo mocno, obecny sezon - 2021 będzie równie wyjątkowy zarówno pod kątem rodzaju jak i ilości organizowanych wesel.Fot. Piotr DynarskiCzęsto poszukując terminu dla nowych klientów lub będąc zmuszone przełożyć jakąś uroczystość musimy zdecydować się na środek tygodnia ze względu na brak terminów sobotnich czy nawet piątkowych. Pary Młode mają mnóstwo wątpliwości, które są związane z weselem w środę czy czwartek. Jak to w każdym wypadku są tego zarówno plusy i minusy ;)


PLUSY

  • Większa ilość dostępnych terminów

  • Większa ilość dostępnych podwykonawców

  • Większa możliwość negocjacji cenowych (niektóre sale odgórnie przyznają rabat przy weselu w środku tygodnia)

  • Możliwość szybszej organizacji, nie trzeba czekać rok czy dwa na salę, która Wam się marzy.


Jest to dobre rozwiązanie dla osób, którym zależy na konkretnym obiekcie. Często dla Par, które mają kameralne wesele.MINUSY

  • Zazwyczaj brak poprawin

  • Część gości może odmówić ze względu na swoją pracę i brak możliwości dojazdu.


O czym należy pamiętać?

  • Zaproście gości z większym wyprzedzeniem (jeśli jest taka możliwość, ponieważ często śluby w środku tygodnia organizowane są z małym wyprzedzeniem)

  • Zaplanujcie późniejszą godzinę ceremonii, tak, żeby goście mogli do Was dołączyć po pracy i wziąć tylko jeden dzień urlopu.

I najważniejsze!

Pamiętajcie, że nie musicie spełniać oczekiwań Waszych gości. Jeśli marzy Wam się wesele w konkretnym miejscu i dzień tygodnia nie ma dla Was większego znaczenia to działajcie! Obecnie śluby w niedziele, poniedziałki czy wtorki są na porządku dziennym więc może sie okazać, że Wasi goście będą pozytywnie zaskoczeni! Odpowiadając więc na pytanie - czy to może się udać? Oczywiście - wszystko zależy od Waszych priorytetów i podejścia do całej uroczystości - my jako Agencja Ślubna jesteśmy na tak ;)

33 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page