top of page

Wesele w 2021 roku, a COVID-19.

Zaktualizowano: 20 gru 2020

Zastanawiałam się czy nie jesteś już zmęczona tym tematem, jednak na naszym instagramie (tam pojawiamy się często na instastories możesz znaleźć nas tu ig/lily_wdding_planner) dostajemy ostatnio dużo pytań jak to rozwiązujemy i jak działamy z Parami na 2021 rok. Gotowa?


Organizuj nie czekaj.


Niestety obecna sytuacja jest szalenie trudna do przewidzenia. Jesteśmy też zwolenniczkami nie martwienia się na zapas. Stąd organizujemy wszystkie nasze wesela na 2021 rok tak jakby miały się odbyć.


Jak sama wiesz, jest przy tym wszystkim masa roboty i drobiazgów do omówienia, nie wyobrażam sobie paniki, która by nastała gdybyśmy dowiedzieli się, że można organizować przyjęcia, a my bylibyśmy z organizacją w lesie.


Lubię trzymać się powiedzenia, że

lepiej żałować rzeczy, które się zrobiło, niż tych których się nie zrobiło.

Zatem- organizuj! Planuj! Rozmyślaj! I tak właśnie działaj do lutego- jak gdyby Wasze przyjęcie weselne miało się odbyć. My właśnie tak działamy. Żałujemy, że nie ma nikogo, kto jest w stanie powiedzieć nam jak będzie wyglądała sytuacja w przyszłym roku w maju czy czerwcu.


Porozmawiaj z managerem sali.


Jest to największy Twój podwykonawca więc również najważniejszy. Zapytaj po prostu jaki jest scenariusz, jeśli:

  • Wesela nie będą się mogły odbywać

  • Wesela będą mogły się odbyć, ale na mniejszą ilość gości (a Wy np. macie minimum w umowie)

Fot. DK-Frames


Umów się, że będziesz chciała wrócić do rozmowy w lutym i poinformuj, że do tego czasu działacie tak jak gdyby wszystko miało być w porządku.


Już dziś przygotuj dwa scenariusze.


Mówi się by nie przyciągać ciemnych myśli, bo sprowadza się wszystko na siebie. Choć szanuję takie podejście zupełnie się z tym nie zgadzam! Twardo stąpam po ziemi i choć jestem niepoprawną optymistką lubię "mieć plan", bo dzięki temu czuję wewnętrzny spokój i wiem co robić kiedy coś idzie nie po mojej myśli.

Czas kiedy się wszystko się wali nie jest dobrym środowiskiem do kreatywnego i logicznego myślenia. Zadbaj o to wcześniej.

W Stanach Zjednoczonych do pewnego momentu nie zakładano scenariuszy w przypadku katastrof ekologicznych, po prostu powołana została Federalna Agencja Zarządzania Kryzysowego, która miała działać W RAZIE kataklizmu. Dopiero, kiedy uznano, że obmyślanie strategii działania w trakcie trwania tragedii negatywnie wpływa na ratowanie ludzkiego życia i zapobieganie skutkom tych zdarzeń uznano, że należy wiedzieć wcześniej jaki mamy plan działania, by móc maksymalnie pomagać mieszkańcom zrujnowanego regionu. Brzmi logicznie prawda?

Dlatego Ty już dziś przygotuj sobie dwa scenariusze i schowaj je w szufladzie. W lutym będziesz mogła wyciągnąć je z szafki i wybrać ten, który pasuje do aktualnej sytuacji.


Już dziś dostępny jest nasz e-book "Jak Krok po kroku zbudować plan b" zupełnie za darmo na platformie Ślubnej Szkoły. Chcemy pomagać- wskakuj i ściągaj ♥.
Goście krzywo patrzą na rozdawanie zaproszeń w tym czasie.


Po pierwsze- nie wszyscy. Po drugie zastanów się, czy właśnie tych gości chcesz mieć na swoim weselu.


Pandemia trwać będzie zaraz rok, w tym czasie wiele przeżyliśmy jako społeczeństwo i dalej mierzymy się wspólnie z różnymi problemami wynikającymi z tej katastrofy. Jednak zauważ, że czas i życie płynie dalej. Rodzą się dzieci, ludzie się w sobie zakochują, zmieniają mieszkania na domy, bo rodzina się powiększa. Twoje życie też nie stanęło w miejscu prawda? Nie pozwól, by ktoś je zatrzymał, a jeśli usłyszysz jakiś nieprzychylny komentarz powiedz, że:

Nie możesz czekać ani dnia dłużej, by poślubić najlepszego człowieka jaki stanął na Twojej drodze.

I poza tym, gdyby sytuacja była podobna do tej, która trwa obecnie, masz przygotowany plan b i poinformujesz o tym swoich gości. Sama przyznaj, że brzmi to wszystko rozsądnie, stanowczo i jak dobry plan, zgodzisz się?


Jest mi bardzo przykro, że przygotowania do Waszego ślubu przypadły w tak trudnym czasie. Jeśli potrzebujesz naszej wiedzy i kontaktu z nami częściej, zapisz się na newsletter i zostań z nami.65 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page