top of page

Wizja lokalna obiektu- zapytałaś o wszystko? Podpowiadamy, co jeszcze warto wyjaśnić.


fot. Ella Estrella Photography

 

Od 2014 roku współpracowałyśmy już z wieloma salami weselnymi. Każda z nich miała swoje zasady dotyczące najmu powierzchni, kosztów dodatkowych czy wymagań do spełnienia przy zatrudnianiu zewnętrznych cukierników.


Często mówimy o tym jak ważne jest doświadczenie w tej materii, jasnym jest przecież, że organizujesz ślub pierwszy raz- zerknij zatem na co musisz zwrócić uwagę by na 2 tygodnie przed weselem nie zaskoczyła Cię jakaś informacja.


LOKAL NA WYŁĄCZNOŚĆ


Taka opcja czasem jest standardem, a czasem wymaga dodatkowej opłaty. Jeśli obiekt weselny dysponuje więcej niż jedną salą, mogą w jednym dniu obsługiwać dwa przyjęcia. Na jednym z naszych zleceń (byłyśmy tego świadome) odbywały się jeszcze dwa dodatkowe przyjęcia- poprawiny w namiocie w ogrodzie oraz mniejszy ślub w mniejszej sali obok naszego obiektu. Na szczęście miejsce, o którym mówię fantastycznie radzi sobie z obsługą kilku Klientów na raz i nie odczuliśmy tego, że w tym samym czasie trwają jeszcze dwie duże imprezy. Jednak jak wspomniałam- byłyśmy o tym poinformowane już wcześniej, więc nie było to dla nas zaskoczeniem.


Lokal na wyłączność jest też dużym atutem w momencie kiedy planujemy skomplikowane dekoracje ślubne wymagające od dekoratorów prac już w przeddzień wesela, czasem i nawet wcześniej (stawianie namiotu może potrwać nawet 2 dni). Dlatego też przystępując do podpisania umowy z lokalem warto zapytać o możliwość montaży na dzień przed weselem.


UWAGA! Pomimo tego, że sala weselna zadeklaruje na dzień dzisiejszy brak wesel w przeddzień Waszego przyjęcia nie oznacza to, że nie sprzeda tego terminu w późniejszym czasie! Dlatego też, nie ma żadnej gwarancji, że "wolny piątek" zostanie wolny do samego końca i Wasi dekoratorzy czy oświetleniowcy będą mogli swobodnie wejść na salę. Należy wszystkich poinformować o tym, że być może ktoś w ten piątek zdecyduje się zorganizować wesele i prace nad salą na Wasze wesele będą musiały odbyć się w dniu przyjęcia od samego rana.

Dopytaj również do której godziny muszą zostać zdemontowane dekoracje. Być może następnego dnia odbywa się tam kolejna impreza i sala musi być przygotowana od wczesnych godzin rannych dla kolejnych Klientów tego miejsca.


DOBA HOTELOWA


Jeśli część Twoich gości przybywa z daleka, być może będą chcieli zarezerwować dobę przed weselem lub wcześniej odebrać pokój by na miejscu się odświeżyć. Doprecyzowanie godzin doby hotelowej jest bardzo ważne z punktu widzenia weselnej logistyki.


CUKIERNIK


Coraz więcej sal weselnych nawiązuje stałą współpracę z cukiernikami i wpisuje usługi cukiernicze w standard swoich usług. Być może jednak będziesz chciała skorzystać z cukierni zewnętrznej. Zapytaj salę weselną:

  • czy jest taka możliwość?

  • do której godziny mają dostarczyć tort?

  • kto odbierze tort weselny?

  • czy pobierana jest jakaś opłata za serwis?

  • jakie dokumenty należy przedłożyć dla sali weselnej?


ANIMATOR


Jeśli na Wasze wesele zapraszacie dzieci (o tym czy zapraszać dzieciaki na wesele przeczytasz tutaj) warto zatrudnić animatora, a jeśli są małe- później nianie lub kilka osób do opieki dla maluchów.


Animator potrzebuje swobodnej przestrzeni do zabaw z dziećmi. Zadbajcie o to by była ona możliwie daleko od drzwi (zwłaszcza w sezonie zimowym), nieco schowana i w pewnej odległości od głównej sali, by nie przekrzykiwać nie tylko gromadki dzieciaczków ale i samego wesela, które będzie trwało. Warto również zwrócić uwagę na schody i ogólne bezpieczeństwo takiej przestrzeni. Niektórzy decydują się na wynajem mniejszych sal lub większych pokoi w tym właśnie celu.


MIEJSCE NA ZAŚLUBINY


W związku z tym, że śluby cywilne stają się coraz bardziej popularne, rośnie też liczba lokali weselnych, które udostępniają swoim Parom przestrzeń do urządzenia takiej ceremonii na terenie obiektu. Nigdy natomiast (nam się nie zdarzyło) nie została ona oddana nam za darmo ;) Więcej o rodzajach ślubu przeczytasz tutaj.


Dlatego od razu dopytaj, czy za to pobierana jest opłata oraz w jakiej wysokości a co najważniejsze co dostajecie w cenie tej usługi. Dobrze jest gdy obiekt:

  • przygotowuje miejsca siedzące dla gości (chociaż na ich części- np. najstarszych członków rodziny)

  • zapewnia podstawowe nagłośnienie celebranta ślubnego i samej Pary Młodej

  • zapewnia stolik do podpisania dokumentów

  • zapewnia zadaszenie dla celebranta i Pary Młodej (bardzo często wymóg USC)

  • zapewnia plan b w razie niepogody

Niuansów, o których warto rozmawiać z managerem sali jest dużo więcej np. czy zapewniają chleb i sól na tradycje witania przez rodziców przed wejściem do sali weselnej, czy też ilu kelnerów przeznaczą na Wasze przyjęcie, jakimi rodzajami stołów dysponują, czy są to tylko stoły okrągłe czy też prostokątne. Jeśli chcesz dostać pełną listę wskakuj na Platformę Ślubnej Szkoły i pobieraj darmowe pomoce przy organizacji ślubu i wesela.


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Σχόλια


bottom of page