JOANNA KOPIJ 730 000 859 | KAROLINA ANDRZEJAK 603 138 923

www.lily.com.plbiuro@lily.com.pl

ul. Wiszesława 21, Szczecin

© Lily Wedding Planner 2019. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Tort nie jedno ma imię!

December 14, 2018

Oczywiście szał weselny trwa w najlepsze i wszyscy doskonale widzimy w jakim tempie rozwija się ta najpiękniejsza branża. Nie próżnują również cukiernicy, którzy nadają weselny tortom coraz piękniejsze formy. Zacznijmy od najpopularniejszego!

 

NAKED CAKE

styl: naturalny, eko, rustykalny,

 

Naked cake to po prostu tort bez odziania! Odsłaniający w całej krasie swoją konstrukcję przekładańca biszkoptowo-kremowego. Taki tort dobrze czuje się w towarzystwie świeżych owoców i drewnianego toppera. Na sam koniec, tuż przed wjazdem na salę warto oprószyć tort i owoce cukrem pudrem. 

 

 

fot. Łukasz Popielarz Fotografia

 

SEMINAKED CAKE

styl: naturalny, eko, rustykalny, boho

 

Jest to młodszy brat Naked Cake. Ten tort ma bardzo cienką warstwę kremu, delikatnie przykrywającą biszkopt. Jest doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy są pomiędzy stylem naturalnym, a klasycznym! 

 fot. Klaudia Rataj Fotografia.

DRIP CAKE

styl: naturalny, klasyczny, boho

 

Tort pokazany na zdjęciu u góry posiada pewne elementy Drip Cake czyli lejącej się polewy. Jego podstawą są torty naked, seminaked i nawet tort angielski (o nim za moment). Trochę nonszalancka forma dodaje całej bryle lekkości. 

 

 fot. Łukasz Popielarz Fotografia

TORT ANGIELSKI

styl: klasyczny, glam

 

To weselne ciasto ukochały sobie wielbicielki stylu klasycznego. Słynie z elegancji i szyku. Wbrew pozorom jest to trudny do wykonania tort, ze względu na to, że to wszystko co znajduje się w środku pokryte zostać musi równą i dobrze wypracowaną masą cukrową (opcja tańsza) lub marcepanową (droższa). Choć wyglądają pięknie, ze względu na ich "obudowę" mogą być w niektórych przypadkach za słodkie, do tego ważą więcej niż poprzednie torty co znacząco wpływa na ich cenę. 

 

 Fot. Jakubicki Fotografia

Rodzajów tortów weselnych jest cała masa łącznie z ich odmianami. Te przedstawione powyżej, pojawiają się na naszych zleceniach najczęściej. A Ty? Wiesz, który wystąpi u Ciebie?  :)

Please reload

Wyróżnione posty

WESELNY SŁOWNICZEK DLA POCZĄTKUJĄCYCH

February 4, 2019

1/7
Please reload

Ostatnie posty